پراید تا 37 میلیون تومان ارزان می‌شود

پراید تا 37 میلیون تومان ارزان می‌شود

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو با اشاره به ثبات بازار خودرو در روزهای آغازین سال جدید، کمبود متقاضی و نیز عرضه‌های صورت گرفته توسط خودروسازان، پیش‌بینی کرد در صورت ادامه عرضه خودرو توسط خودروسازان روند کاهش قیمت‌ها ادامه یابد و به عنوان مثال پراید به حدود 37 میلیون تومان برسد.

به گزارش تجارت‌نیوز، پس از اجرایی شدن سیاست جدید قیمت گذاری خودرو بر اساس حاشیه بازار و نیز چراغ سبز دولت برای اعطای تسهیلات به دو خودروساز بزرگ کشور، نشانه هایی ولو اندک از تغییر در بازار خودرو مشاهده شد.

از یک سو خودروسازان تمایل و امکان بیشتری برای افزایش عرضه در بازار عطش زده خودرو پیدا کردندو از سوی دیگر، با افزایش قیمت های رسمی، به تدریج بخشی از متقاضیان ولو به طور موقت از بازار خارج شدند. این اتفاقات همزمان با تحویل خودروهایی بود که دعوت نامه آن ها پیشتر به مشتریان رسیده بود.

نتیجه این دو روند، به ثبات قیمت ها در بازار آزاد خودرو در ابتدای سال جدید انجامید. گزارش خبرگزاری فارس در این زمینه حاکی از آن است که که بازار خودرو در روزهای اخیر کم خریدار، راکد و دارای ثبات قیمت نسبت به روزهای پایانی اسفند 97 بوده است.

در این زمینه سعید مؤتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران با اشاره به عرضه خودرو توسط خودروسازان در روزهای اخیر گفت: شرکت ایران خودرو در حال تحویل برخی خودروهای فروخته شده خود به مشتریان است اما سایپا امسال هنوز خودروی جدیدی را برای خریداران فاکتور نکرده است.

وی ادامه عرضه خودرو از سوی خودروسازان را لازمه حفظ ثبات در بازار دانست و پیش بینی کرد: اگر عرضه خودرو مانند اسفند سال گذشته ادامه یافته و تولید خودروسازان پایین نیاید، باتوجه به پایین بودن تقاضای خرید، شاهد بهبود وضعیت بازار و کاهش قیمت خودرو خواهیم بود. به طوری که حتی ممکن است قیمت پراید به حدود 37 میلیون تومان برسد. هم اینک قیمت هر دستگاه سایپا 111 در بازار 45 میلیون تومان، سایپا 131 معادل 41 و نیم میلیون تومان و سایپا 151 حدود 40 میلیون تومان است.

منبع: روزنامه خراسان

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند