چه کسی مسئول پرداخت حقوق کارمندان هما است؟

چه کسی مسئول پرداخت حقوق کارمندان هما است؟

یک مقام مسئول در سازمان برنامه و بودجه گفت: ایران ایر باید پاسخگوی عدم پرداخت حقوق کارمندانش باشد، چرا که سازمان برنامه و بودجه مسئولیت و مجوزی برای پرداخت حقوق پرسنل این شرکت ندارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، نسرین وزیری، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه کشور، ضمن تکذیب ادعای شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر عدم پرداخت حقوق کارکنان این شرکت توسط سازمان برنامه و بودجه، بیان کرد: شرکت هما یک شرکت درآمد-هزینه‌ای است که بر اساس قانون باید از محل درآمدهای خود، حقوق و اعتبارات لازم پرسنل خود را تامین کند.

او افزود: سازمان برنامه و بودجه نه تنها تعهدی در قبال پرسنل این شرکت هواپیمایی ندارد بلکه مجوزی هم برای ورود به این موضوع ندارد.

این مقام مسئول در ادامه بیان کرد: پیرو تجمع بازنشسته‌های شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در مقابل سازمان برنامه بودجه در اواخر اسفندماه سال گذشته، برای کمک به معوقات بازنشستگان این نهاد، سازمان برنامه مبلغ ۶۰ میلیارد تومان را برای پرداخت حقوق بازنشستگان هما تخصیص داد.

وزیری تاکید کرد: سازمان برنامه و بودجه هیچ تعهد و مجوزی برای پرداخت حقوق کارکنان شرکت هما ندارد و صرفا به منظور تسویه بخشی از مطالبات این شرکت از دولت، مبلغ ١۵٠ میلیارد تومان از محل اسناد خزانه اسلامی اخیرا تخصیص داده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند