کد خبر: 158450

پرداخت مالیات در سوئیس با بیت‌کوین

سوئیسی‌ها برای تبدیل شدن به هاب فناوری مالی، پرداخت مالیات از سال آینده میلادی را با بیت‌کوین در دستور کار خود قرار می‌دهند.

پرداخت مالیات در سوئیس با بیت کوین
سرویس اقتصاد جهان -

شهرداری چیاسو در سوئیس اعلام کرد: قصد دارد به شهروندان این شهر اجازه دهد تا مالیات خود را از ابتدای سال آینده میلادی، با بیت کوین پرداخت کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از بلومبرگ، در همین حال این تصمیم سوئیس در راستای تلاش این کشور برای تبدیل شدن به یک هاب در حوزه فناوری مالی در جهان است. همچنین مقامات سوئیسی، با مذاکره با شرکت‌های فعال در حوزه ارزنگار و بلاک چین، این طرح جدید را تصویب کرده‌اند.

بر پایه این طرح، پرداخت‌های مالیات با بیت کوین نمی‌تواند متجاوز از ۲۵۰ فرانک سوئیس معادل ۲۶۵ دلار باشد. همچنین شهردار چیاسو گفت: این شهر به لحاظ بین‌المللی کانون رشد فناوری و اقتصادی در جهان و سوئیس است.

شهردار چیاسو تصریح کرد: این شهر متمرکز بر روی توسعه سریع در بخش فین‌تک و ارز دیجیتالی به عنوان روشی برای خارج شدن از سیستم سنتی مالی از زمان وقوع بحران مالی جهان در سال ۲۰۰۸ میلادی به بعد است.

بر همین اساس مقامات ژنو اعلام کردند که در ماه جاری میلادی به صورت آزمایشی طرح بلاک چین را برای پردازش الکترونیک و آرشیو کردن اسناد رسمی اجرا خواهند کرد.

 

منبع: مهر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.