پرداخت ۹۸ درصد مطالبات سپرده‌گذاران موسسات مالی

پرداخت ۹۸ درصد مطالبات سپرده‌گذاران موسسات مالی

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: مطالبات ۹۸ درصد از سپرده‌گذاران مؤسسات مالی غیرمجاز و مجاز غیرمنضبط پرداخت شده است.

حسینعلی امیری با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با اشاره به اینکه سه میلیون نفر درگیر این مؤسسات بودند، افزود: برای حل مشکلات دو درصد باقیمانده نیازمند همکاری مجلس و قوه قضاییه هستیم.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی گفت: قوه قضاییه باید زودتر دستور فروش اموال شناسایی شده مؤسسات مالی غیرمجاز را بدهند تا حدود ۶۰ هزار نفر که همچنان جزو طلبکاران این مؤسسات هستند می‌توانند به مطالباتشان برسند.

امیری افزود: مشکلات این مؤسسات مربوط به دولت یازدهم و دوازدهم نیست و سوء‌استفاده کنندگان از اعتماد مردم باید پاسخگو باشند.

وی گفت: دولت به تنهایی نمی‌تواند مشکلات کشور را حل کند بلکه نیاز به همکاری دو دستگاه دیگر و همچنین دستگاه‌ها، سازمان و نهادهای فراقوه ای دارد.

امیری با اشاره به جلسه دو ساعته روز دوشنبه رؤسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس با رئیس‌جمهور و تاکید شرکت کنندگان در این جلسه بر لزوم برقراری آرامش در کشور افزود: مسائل مرتبط با آسیب‌های اجتماعی، محیط زیست، اشتغال، اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر، سیاست خارجی، پاسداری از برجام، صندوق‌های بازنشستگی و نظام سلامت از جمله موارد مطرح شده در این جلسه بود.

وی با اشاره به بررسی لایحه پیشنهادی بودجه سال ۹۷ در کمیسیون تلفیق مجلس گفت: دولت برای اجرای برنامه‌هایش منابعی در نظر گرفته است و چنانچه نمایندگان منابع دیگری را در نظر داشته باشند می‌توانند آنها را به دولت معرفی کنند و دولت هم از پیشنهاد مجلس استقبال خواهد کرد.

امیری افزود: رئیس‌جمهور برای عمل به وعده‌های انتخاباتی‌اش برنامه‌ای مدون دارد.

 

منبع: صداوسیما

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند