پرداخت 50 میلیون از مطالبات سپرده‌گذاران تعاونی ولیعصر رباط‌کریم

پرداخت 50 میلیون از مطالبات سپرده‌گذاران تعاونی ولیعصر رباط‌کریم

نایب‌رئیس مجلس گفت: پول سپرده‌گذاران تعاونی‌های ولیعصر رباط‌کریم و بهارستان فعلا تا 50 میلیون تومان و پس از شناسایی اموال موسسه نیز تا سقف 100 میلیون تومان پرداخت می‌شود.

مسعود پزشکیان نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی، در تشریح آخرین نشست نمایندگان سران سه قوه برای بررسی مشکلات موسسات مالی و اعتباری، گفت: مقرر شده است که هیئت‌های تسویه شکل بگیرد که یکی از آنها هیئت تسویه قانونی است که هیئت موسس دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: دیگری هیئت تسویه ای که از سوی دولت و قوه قضاییه باید برای تسریع در کارها تشکیل شود که به این منظور نمایندگانی از وزارت اطلاعات، قوه قضاییه و بانک مشخص شدند.

پزشکیان با بیان اینکه در آخرین نشست نمایندگان سران سه قوه وزیر اطلاعات نیز حضور داشت، گفت: مقرر شد وزیر اطلاعات درباره اموالی که باید شناسایی شود و اموالی که چند مرتبه منتقل شده نیروهای ویژه‌تری تعیین و انتخاب کند.

وی ادامه داد: همچنین در نشست اخیر مقرر شد که بین وزارت اطلاعات و قوه قضاییه هماهنگی و همکاری ایجاد شود، تا اموالی که در روند سپرده‌گذاری توسط موسسه زمین و ملک خریداری شده شناسایی شود تا حق و حقوق سپرده‌گذاران ضایع نشود و سپرده‌هایشان بازگردد.

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه براساس گفته بانک مرکزی مراکزی برای پاسخگویی به سپرده گذاران تعیین شده است، یادآور شد: این مراکز از سوی بانک مرکزی مشخص شده تا افرادی که سپرده‌های بیش از 200 میلیون دارند و یا افرادی که سپرده‌های خود را دریافت نکرده‌اند به این مراکز مراجعه کنند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به یکی از تصمیمات مهم دیگر در نشست اخیر سران سه قوه، اظهار داشت: درباره سپرده گذاران شرکت تعاونی اعتباری ولیعصر (عج) رباط کریم و بهارستان مقرر شد که سپرده‌های آنها تا 50 میلیون تومان پرداخت شود و اموال این موسسه نیز شناسایی شود تا بتوان تا سقف 100 میلیون تومان به آنها پرداخت کرد.

 

منبع: خانه ملت

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند