پنج خوش‌فروش ۳۰ تا ۵۰ میلیونی بازار خودرو

بازار خودرو این روزها پس از گذران فصل امتحانات و همچنین تعطیلی دانشگاه‌ها، پویا و فعال شده است و برای تهیه خودرو برای سفرهای داغ تابستانی قطعا برد با کسانی است که خودروهایی را خریداری کنند که پس از استفاده، راحت‌تر بتوانند آنها را به فروش برسانند.
پنج خوش‌فروش ۳۰ تا ۵۰ میلیونی بازار خودرو

بعضی از خودروها به دلایلی نمی‌توانند بازار مناسبی را برای فروش پیدا کنند. این دلایل می‌تواند شامل نبود قطعات بدنه، خدمات پس از فروش ضعیف، نبود لوازم یدکی اصلی، نبود لوازم یدکی جزئی (نظیر قطعات ریز گیربکس و یا موتور)، گران بودن خودرو نسبت به ارزش واقعی آن و یا داشتن مشتریان خاص باشد. هر چند که نباید تاثیر رنگ‌های پر طرفدار را نیز نادیده گرفت.

به گزارش تجارت‌نیوز، در این خبر، در بازه قیمتی بین ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان که حجم زیادی از خودروهای مونتاژ و تولید داخل و چین مشاهده می‌شود، به ۵ خودرو از خوش‌فروش‌ترین‌ها اشاره و شرح قیمتی اندکی در این رابطه ارائه می‌کنیم: (همه خودروها از سال ۱۳۹۴ انتخاب شده‌اند).

پژو ۲۰۶، همواره سردمدار فروش خوب در بازار ایران است. نسخه هاچ‌بک این خودرو همواره مورد علاقه جوانان است و به دلیل متوسط قیمت پایین‌تر، تیپ ۲ این خودرو مطلوبیت بیشتری دارد. قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ سال ۹۴ با ۲۸ میلیون تومان قابل معامله است.

رنو تندر، جوجه‌اردک زشت که البته این روزها یکی از پرفروش‌ها است! قیمت تندر ۹۰ اتوماتیک سال ۹۴ در حدود ۴۱٫۵ میلیون تومان است که البته به نسبت قیمت آن عدد قابل قبولی است.

رنو ساندرو که نام پلتفرم آن B90 است نمونه بدون صندوق رنو تندر است که این روزها با اقبال بسیار خوبی مواجه شده است. قیمت ساندرو اتوماتیک سال ۹۴ این خودرو در حدود ۴۴٫۵ میلیون تومان است.

در رتبه چهارم این رتبه‌بندی، می‌توان مگان را مشاهده کرد. البته مگان به واسطه متوسط قیمت بالاتر آن نمی‌توان با سال‌های بالاتر تهیه کرد. تولید مگان در سال ۱۳۹۳ متوقف شد و به همین دلیل نوسان قیمتی بیشتری نسبت به سایر تولیدات دارد. خودروی مگان سال ۹۰ با حدود ۵۱٫۵ میلیون تومان قابل خرید است.

رتبه پنجم متعلق به دنا است. هر چند که پس از فیس‌لیفت، قیمت این خودرو بیش از حد بالا رفت، ولی کماکان جزو خودروهای پر طرفدار است. قیمت دنا سال ۹۴ در حدود ۳۶ میلیون تومان است که با حدود ۷ میلیون افت قیمت نسبت به نمونه صفر کیلومتر آن، افت زیادی را تجربه کرده است.

 

منبع: جام جم

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز