موضوعات داغ:
مرکز پژوهش‌های مجلس مطرح کرد:

پیش‌بینی گرانی چشم‌گیر خودروهای چینی در نیمه دوم سال

پیش‌بینی گرانی چشم‌گیر خودروهای چینی در نیمه دوم سال

با توجه به واردات ۴۰۰ میلیون دلاری قطعات منفصله خودروهای چینی مونتاژ داخل تنها در سه ماهه نخست ۹۷، با فرض قیمت ارز بازار ثانویه و آزادسازی قیمت‌ها، پیش‌بینی می‌شود قیمت این مدل خودروها در نیمه دوم سال با رشد چشمگیری مواجه شوند. این در صورتی است که با توجه به قدرت خرید مشتری، بیم آن می‌رود با عدم استقبال مشتری‌ها، شرکت‌های فعال در این زمینه با بحران‌های اساسی و بیکاری کارگران مواجه شوند.

خودرو یکی از مهم‌ترین محصولاتی بوده که به شدت از بحران ارزی متاثر شده است. به نحوی که قیمت برخی خودروهای ساخت داخل تا مرز چند برابر نیز افزایش یافته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، اگر چه بعد از برجام شرکت‌های اروپایی به همکاری با شرکت‌های خودروسازی ایران روی آوردند اما چینی‌ها همواره پای ثبات همکاری با صنعت خودروسازی ایران بوده‌اند. همکاری که اکنون بعد از خروج شرکت‌های آمریکایی، انتظار می‌رود بیش از پیش شود.

مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارش جدید خود با عنوان «بررسی سهم خودروهای با منشا چینی از بازار خودروسازی کشور» نسبت به آسیب‌پذیر بودن بازار خودرو داخل کشور از ناحیه خودروهای چینی هشدار می‌دهد و به وزارت صمت توصیه می‌کند تا سیاست خود در این زمینه را تغییر دهد.

بازوی پژوهشی مجلس در گزارش خود به سهم قابل‌توجه واردات قطعات منفصله خودرو جهت مونتاژ خودروهای چینی در داخل کشور و میزان ارزبری آن اشاره می‌کند. به طوری که براساس محاسبه‌ای که در این گزارش انجام شده، در سه ماهه نخست سال ۹۷ و در بحبوحه بحران ارزی کشور، براساس نرخ ارز رسمی، ارزبری خودروهای چینی مونتاژ داخل معادل ۴۰۰ میلیون دلار بوده است که صرف واردات قطعات منفصله شده است.

در گزارش مذکور سهم خودروهای چینی مونتاژ داخل در سال ۱۳۹۶ حدود ۱۷ درصد برآورد شده که این سهم در سه ماهه نخست سال ۹۷ به ۱۷ درصد رسیده است. بازوری پژوهشی مجلس در بخش دیگر گزارش خود تاکید می‌کند که بیشتر قطعات خودروهای چینی مونتاژ داخل از خارج از کشور تامین می‌شود.

گزارش مذکور در همین زمینه می‌نویسد: با نگاهی خوشبینانه به جز دانگفنگ که بین ۳۰تا ۴۰ درصد سهم داخلی‌سازی آن برآورد می‌شود، سایر خودروهای مونتاژی چینی در کشور از حداکثر ۳۰ درصد ساخت داخل بیشتر نیست.

این گزارش ادامه می‌دهد: اگرچه دقیقا مشخص نشده که این سهم داخلی‌سازی، شامل چه قطعاتی می‌شود، اما قابل برآورد است که حدود ۱۴ درصد آن شامل رنگ و مونتاژ می‌شود و مابقی را نیز قطعاتی مانند تایر، باتری و صندلی تشکیل می‌دهند که جزو ساده‌ترین قطعات صنعت خودرو به حساب می‌آیند.

طی دوره سال‌های ۱۳۸۶ تا سه ماهه نخست سال ۱۳۹۷ بیش از ۱۶ میلیارد دلار صرف واردات قطعات منفصله خودرو شده است که سهم چین از این میزان واردات بیش از ۳۰ درصد و معادل ۵ میلیارد دلار بوده است.

هسته پژوهشی مجلس در مثال دیگری سهم قطعات وارداتی از خودروهای چینی مونتاژ داخل را اینگونه روایت می‌کند: شرکت ایران خودرو، یک محصول چینی دیگر به جزء دانگفنگ به نام هایما را نیز در سایت خراسان خود مونتاژ می‌کند، شاسی بلندی که بین ۲۰تا ۳۰ درصد آن، ساخت داخل دارد که اگر از این میزان ۱۴ درصد سهم رنگ و مونتاژ کسر شود، بین ۶ تا ۱۶ درصد قطعات آن از داخل و مابقی قطعات منفصله از مسیر واردات تأمین می‌شود.

این گزارش همچنین به یکی دیگر از خودروهای چینی مونتاژ داخل به نام برلیانس اشاره می‌کند که تنها ۲۰ تا ۳۰ درصد قطعات آن ساخت داخل است و مابقی از طریق واردات تامین می‌شود. اما هسته پژوهشی مجلس در بخش دیگری از گزارش خود نشان می‌دهد که چرا خودروسازان چینی به داخلی‌سازی قطعات خودروهای چینی مونتاژ داخل چندان راغب نیستند و بیشتر تمایل به واردات این قطعات دارند.

گزارش مذکور در این راستا می‌گوید: طی دوره سال‌های ۱۳۸۶ تا سه ماهه نخست سال ۱۳۹۷ بیش از ۱۶ میلیارد دلار صرف واردات قطعات منفصله خودرو شده است که سهم چین از این میزان واردات بیش از ۳۰ درصد و معادل ۵ میلیارد دلار بوده است.

گزارش مذکور در این راستا ادامه می‌دهد: طی این دوره (از ۱۳۸۶ تا سه ماه نخست ۹۷) واردات قطعات منفصله از چین به کشور روندی صعودی داشته و حتی در زمان تحریم در سال‌های ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ هم این روند تقریبا ثابت باقی مانده است.

بازوی پژوهشی مجلس در قسمت پایانی گزارش خود نسبت به هرگونه تغییر در تخصیص و قیمت‌گذاری ارز برای واردات قطعات منفصله از چین مربوط به خودروهای چینی مونتاژ داخل هشدار می‌دهد. چرا که تغییر در قیمت‌گذاری ارز ممکن است موجب بروز و تشدید شوک به بازار خودرو کشور شود.

گزارش مذکور در این خصوص می‌نویسد: تا قبل از ارائه بسته جدید ارزی بانک مرکزی در قالب بازار ثانویه، ارز پرداختی به تأمین‌کنندگان قطعات منفصله با نرخ ارز مرجع محاسبه می‌شد که پس از ارائه این بسته مقرر شد که براساس نرخ توافقی، ارز مورد نیاز آنها تأمین شود.

این گزارش ادامه می‌دهد: در این صورت با فرض ثابت ماندن میزان ارزبری خودروهای چینی مونتاژ داخل، با فرض قیمت ارز بازار ثانویه و آزادسازی قیمت‌ها، پیش‌بینی می‌شود قیمت این مدل خودروها در نیمه دوم سال با رشد چشمگیری مواجه شوند. این در صورتی است که با توجه به قدرت خرید مشتری، بیم آن می‌رود با عدم استقبال مشتری‌ها، شرکت‌های فعال در این زمینه با بحران‌های اساسی و بیکاری کارگران مواجه شوند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند