رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی:

کشاورزان پیاز‌ها را در مزارع رها کرده‌اند

کشاورزان پیاز‌ها را در مزارع رها کرده‌اند

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی از مازاد ۶۰۰ هزار تن پیاز مازاد خبر داد و گفت: کشاورزان پیاز‌ها را در مزارع رها کرده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، مصطفی دارایی‌نژاد رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره‌بار، از کاهش ۱۰ درصدی قیمت هندوانه خبر داد و گفت: نرخ کنونی هر کیلو هندوانه در میدان مرکزی ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان است که با عرضه هندوانه از جیرفت، چابهار، اهواز و شیراز، پیش بینی می‌شود که هفته آینده قیمت مجدد ۲۰ درصد کاهش یابد.

او افزود: در حال حاضر کرایه حمل هر کیلو هندوانه یک هزار و ۲۰۰ تومان است که این موضوع منجر به ناراحتی کشاورزان شده است که اگر تدابیری برای نرخ کرایه اندیشیده نشود، هندوانه تولیدی از بین می‌رود.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی با اشاره به نرخ میوه‌های نوبرانه بیان کرد: هم اکنون هر کیلو ملون با نرخ ۵ هزار تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان، چغاله بادام ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان، گوجه سبز ۳۰ تا ۹۰ هزار تومان و توت فرنگی ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان در میدان مرکزی و با احتساب سود منطقی در خرده‌فروشی عرضه می‌شود.

او نرخ فعلی هر کیلو موز را ۲۰ هزار تومان اعلام کرد و افزود: با توجه به ممنوعیت ورود محموله موز از هند، انتظار می‌رود که در قبال صادرات تمامی محصولات کشاورزی، واردات موز انجام شود، در غیر این صورت قیمت به ۲۳ هزار تا ۲۴ هزار تومان می‌رسد.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی از مازاد ۶۰۰ هزار تن پیاز خبر داد و گفت: هم‌اکنون دولت هر کیلو پیاز را با نرخ تضمینی ۵۹۶ تومان از کشاورزان خریداری می‌کند که این نرخ جوابگوی مخارج کشاورزان نیست، به همین خاطر کشاورزان پیازها را در زمین رها کردند.

او در پایان تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی نباید اجازه دهد که این‌ مقدار پیاز کشت شود که تولید نابود شود و در مقابل، در مقاطعی هم قیمت به حدی بالاست که مصرف‌کننده متحمل زیان می‌شود.

آخرین خبرها از بازارهای مختلف را در صفحه بازار تجارت‌نیوز بخوانید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند