کد خبر: 174693

پیام رسانه‌های هلند درباره بیت‌کوین

روزنامه سرشناس هلندی در سرمقاله خود، مردم این کشور را به منظور حمایت از اقتصاد این کشور، به فروش بیت‌کوین فرا خواند.

بیت‌کوین
سرویس بازار -

روزنامه روتردام هلند نوشت: گویی بانک‌های مرکزی جهان، در حال تسلیم شدن در برابر بیت‌کوین هستند و این موضوع می‌تواند قیمت این ارز دیجیتال را به ۱۰۰ هزار دلار برساند.

به گزارش تجارت‌نیوز، این روزنامه مشهور هلندی از مردم این کشور خواست تا به منظور حفظ و عدم کاهش قدرت بانک مرکزی، جلوگیری از بی‌ثبات شدن اقتصاد و ضعیف شدن دولت این کشور، بیت‌کوین‌های خود را به فروش بگذارند.

روتردام در مقاله‌ای تحت عنوان سقوط بیت‌کوبن می‌نویسد: شمار زیادی از تراکنش‌های بیت‌کوین در ارتباط با پولشویی و فرار مالیاتی انجام می‌گیرد که بر این اساس، بیت‌کوین می‌تواند همچون یک ابزار خرابکاری در دولت‌ها عمل می‌کند و بر خلاف اسکناس بدون پشتوانه، بیت‌کوین سودی برای دولت‌ها ندارد.

این روزنامه هلندی در ادامه به این نکته اشاره می‌کند که در حالی که در زمان وقوع بحران اقتصادی، بانک های مرکزی قادر به تاثیر گذاشتن بر روی بانک‌ها هستند، شرایط اعتباری را تسهیل می‌دهند و مردم را به مصرف تشویق می‌کنند؛ اما کنترلی بر روی ارزهای رمزنگار ندارند و این موضوع می‌تواند شرایط را وخیم‌تر از زمان فعلی کند.

احتمالا خطر ابتدایی، این می‌تواند باشد که شرکت‌های فناوری به صورت فزاینده به آی‌پی‌او بیت‌کوین (عرضه اولیه عمومی) تبدیل می‌شوند که در صورت ترکیدن حباب بیت‌کوین، سرمایه‌گذاران داروندار خود را از دست می‌دهند؛ در صورتی که هیچ نهاد مالی نظارتی، در این حوزه وجود ندارد.

روتردام در پایان به طرفداران بیت‌کوین در هلند می‌گوید: بیت‌کوین چیزی غیر از این نیست و قبل از آنکه اقتصاد این کشور را مختل کند آن را بفروشید و این ارز رمزنگار می‌تواند خیلی سریع سقوط کند.

 

منبع: مهر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.12)
1332.1
1.5
مثقال طلا (%0)
623200
سکه امامی (%0)
1479900
دلار (%0)
4500
یورو (%0)
5523
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.