کد خبر: 231176

یک کارشناس حوزه مسکن عنوان کرد:

پیش‌بینی آغاز افزایش اجاره مسکن از خرداد ماه

یک کارشناس بازار مسکن پیش‌بینی کرد:افزایشِ تدریجی اجاره‌بها از خردادماه، قابل انتظار است. این روند، قابلیت تداوم تا شهریور را خواهد داشت. پیش‌بینی می‌شود در سال جاری (۱۳۹۷) این بازار برای مستاجرین، به ویژه در شهر تهران، سال نسبتا سختی باشد.

سرویس بازار -

طبق پیش‌بینی نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک استان تهران میزان قیمت اجاره مسکن در تابستان سال ۹۷ بیش از نرخ تورم خواهد بود. با توجه به این پیش‌بینی آیا در سال جاری شاهد افزایش اجاره مسکن خواهیم بود؟

بهروز ملکی، کارشناس بازار مسکن، در گفتگو با تجارت‌نیوز، وضعیت بازار اجاره مسکن در سال ۹۷ را تحلیل کرد.

ملکی بیان کرد: اجاره‏ بهای مسکن از عوامل مختلف درون‌ و برون‎بخشی متأثر است؛ به طوری که می‌توان آن را تابعی چند متغیره از عوامل متنوعی دانست. دو عامل اصلی موثر بر نرخ رشد اجاره مسکن، نرخ‌های تورم عمومی و رشد قیمت مسکن است.

وی در ادامه افزود: در فصول نقل و انتقالات (نیمه اول سال)، با تحریک عوامل روانی و انتظارات، اجاره‌بهای مسکن رشد می‌کند. پس از عبور از این دوره، با فروکش کردن تقاضای فصلی و فشار روانی در نیمه دوم سال، نوسانات بازار اجاره‌ مسکن، تعدیل می‌شود.

ملکی تصرح کرد: در خصوص چشم‌انداز بازار اجاره در سال ۹۷ نیز افزایشِ تدریجی اجاره‌بها از خردادماه، قابل انتظار است. این روند، قابلیت تداوم تا شهریور را خواهد داشت. پیش‌بینی می‌شود در سال جاری (۱۳۹۷) این بازار برای مستاجرین، به ویژه در شهر تهران، سال نسبتا سختی باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: محتمل‌ترین سناریو برای بازار اجاره مسکن، نرخ رشد بیشتر از نرخ تورم عمومی است.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.89)
1323.8
11.7
مثقال طلا (%0.07)
733500
500
سکه امامی (%2.82)
1770000
50000
دلار (%0)
4200
یورو (%0.07)
6805
5
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.