پیش‌بینی اوپک از کاهش تعداد خودروها تا سال ۲۰۴۰

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) پیش‌بینی کرده است که تا سال 2040 تعداد خودروهای مسافری جهان در مقایسه با تعداد 2 سال پیش از آن 137 میلیون واحد کاهش می‌یابد.

پیش‌بینی اوپک از کاهش تعداد خودروها تا سال ۲۰۴۰

پایگاه خبری بلومبرگ براساس گزارش چشم‌انداز جهان نفت اعلام کرد، تعداد خودروهای مسافری و برقی مورد استفاده در جهان تا سال ۲۰۴۰ کاهش می‌یابد.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از بلومبرگ؛ سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) پیش‌بینی کرده است که تا سال ۲۰۴۰ تعداد خودروهای مسافری جهان در مقایسه با تعداد ۲ سال پیش از آن ۱۳۷ میلیون واحد کاهش می‌یابد.

بنا به پیش‌بینی اوپک، تعداد خودروهای مسافری تا سال ۲۰۴۰ به بیش از ۲ میلیارد خودرو می‌رسد که رقم قابل توجهی است، اما ۶ درصد از آنچه این سازمان در سال ۲۰۱۵ پیش‌بینی کرده بود، کمتر است.

اوپک همچنین تعداد خودروهای برقی جهان در سال ۲۰۴۰ را ۲۳۵ میلیون واحد پیش‌بینی کرد که ۱۲ درصد از پیش‌بینی سال ۲۰۱۵ این سازمان کمتر است. این کارتل نفتی در سال ۲۰۱۵ تعداد خودروهای برقی جهان در سال ۲۰۴۰ را ۲۶۶ میلیون واحد پیش‌بینی کرده بود.

پیش‌بینی امسال اوپک از تعداد خودروهای برقی جهان در سال ۲۰۴۰ از پیش‌بینی بلومبرگ ۳۰۰ میلیون واحد کمتر است.

هر چند اوپک دلیلی برای این پیش‌بینی بیان نکرده است اما کارشناسان علت احتمالی آن را کاهش استفاده مردم از اتومبیل‌های شخصی و استفاده از حمل‌ونقل مشترک می‌دانند.

حمل‌ونقل مشترک، طرح نوآورانه‌ای در صنعت حمل‌ونقل است که به کاربران امکان می‌دهد در مواقع نیاز به طور موقت به نوعی وسیله نقلیه مانند دوچرخه دسترسی پیدا کرده و در قبال پرداخت پول از آن استفاده کنند.

آژانس بین‌المللی انرژی نیز به تازگی در نخستین گزارش جامع این آژانس در زمینه تعامل دیجیتالی کردن و انرژی اعلام کرد، دیجیتالی کردن با پیامدهای عمیق برای همه بازیگران به‌زودی سیستم انرژی جهان را تغییر می‌دهد و تاثیر ژرف و پایدار بر تقاضا و عرضه انرژی خواهد گذاشت.

 

منبع: ایرنا


این مطلب را به اشتراک بگذارید