اسدالله نژاد مطرح کرد:

پیش‌بینی قیمت مرغ در هفته پیش رو

پیش‌بینی قیمت مرغ در هفته پیش رو

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران کشور با بیان اینکه احتمالا در هفته پیش‌رو شاهد افزایش قیمت مرغ باشیم، گفت: اکنون با توجه به کاهش قیمت خرید از مرغداران نباید قیمت مرغ بیشتر از ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، حبیب اسدالله نژاد نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران کشور با بیان اینکه در این هفته قیمت خرید هر کیلوگرم مرغ زنده از مرغداران با کاهش ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومان روبه‌رو بوده است، اظهار کرد: در حال حاضر هر کیلوگرم مرغ از مرغداران درب مرغداری ۹ هزار تومان خریداری می‌شود.

وی یادآور شد: قیمت خرید هر کیلوگرم مرغ از مرغداران درب مرغداری ۹ هزار و ۲۰۰ تا ۹ هزار ۳۰۰ تومان بود.

اسدالله نژاد با تاکید بر اینکه به تبع کاهش قیمت خرید مرغ باید قیمت آن در بازار مصرف نیز کاهش یابد، افزود: در هفته‌ گذشته قیمت مرغ برای مصرف کننده در بازار سراسر کشور حداکثر ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان بود، اما اکنون با توجه به کاهش قیمت خرید از مرغداران نباید بیشتر از ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان باشد.

وی اضافه کرد: البته کاهش قیمت خرید مرغ در حالی است که هزینه تمام شده هر کیلوگرم مرغ تغییر نداشته و همچنان هزینه تولید هر کیلوگرم مرغ برای مرغدار ۹ هزار و ۳۰۰ تا ۹ هزار و ۵۰۰ تومان است.

اسدالله نژاد پیش بینی کرد که احتمالا در هفته پیش‌رو شاهد افزایش قیمت مرغ باشیم.

وی گفت: رصد بازار و تولید نشان می‌دهد که در هفته پیش‌رو با کاهش تولید و افزایش تقاضا، قیمت مرغ تا حدودی افزایش یابد.

اسدالله نژاد میزان احتمالی افزایش قیمت مرغ در هفته پیش‌رو را ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومان در هر کیلوگرم عنوان کرد.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران کشور اظهار کرد: به این ترتیب با کاهش عرضه و افزایش تقاضا، بار دیگر قیمت هر کیلوگرم مرغ به حدود قیمتی ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان باز خواهد گشت.

اسدالله نژاد یادآور شد: قیمت مرغ چندان تحت تاثیر قیمت خرید آن از مرغداران نیست و برخی واسطه‌ها بازیگردانان قیمت این کالای پر مصرف در بازار هستند.

منبع: ایلنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند