نماینده مردم کرمان مطرح کرد

پیش‌بینی واردات ۳ میلیون تن زغال‌ سنگ به کرمان در سال آینده

پیش‌بینی واردات ۳ میلیون تن زغال‌ سنگ به کرمان در سال آینده

نماینده مردم کرمان در مجلس با پیش‌بینی واردات ۳ میلیون تن زغال‌ سنگ به استان در سال آینده گفت: با توجه به راه‌اندازی کارخانه‌های کنسانتره، فولاد و … طی سال‌های آینده در استان کرمان پیش‌بینی می‌کنیم که با واردات زغال‌ سنگ به استان روبرو باشیم، این درحالی است که استان کرمان دارای ذخایر معدنی بزرگ زغال‌ سنگ است که باید در این زمینه تدابیری ویژه اندیشیده شود.

محمدرضا پورابراهیمی صبح امروز در سی و یکمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین استان، مخصوصا استاندار کرمان اظهار کرد: ادبیات ما در استان، ادبیات توسعه است.

به گزارش تجارت‌نیوز، پورابراهیمی روش اجرای پروژه‌ها براساس آئین نامه‌های قدیمی و تغییر روزمره شرایط را یکی از مشکلات اقتصاد کشور برشمرد و تصریح کرد: استان کرمان در آغاز جهش‌های بزرگ اقتصادی در حوزه‌های معدنی و صنعتی و هم در دیگر حوزه‌های است.

وی با اشاره شتاب فزاینده متوسط نرخ رشد اقتصادی استان کرمان بیان کرد: معمولا یک سوم نرخ رشد از محل بهره‌وری تامین می‌شود؛ لذا باید به این مهم توجه کرد و راهکارهایی در این خصوص اندیشیده شود.

نماینده مردم کرمان سهم استان را در تولیدات ناخالص داخلی کل کشور را ۳.۵ درصد دانست و بیان کرد: رشد ما در زمینه تولیدات ناخالص داخلی نسبت به رشد متوسط کشور بالاست اما سهم تولیدات ناخالص داخلی استان نسبت به جمعیت و سرانه استان کم است.

وی استان کرمان را استان ویژه صادرات دانست و عنوان کرد: تراز بازرگانی ما در سال جاری منفی است و یکی از استان‌های محور صادرات کشور استان کرمان است، تا سقف یک هزار میلیارد تومان منابع در حوزه‌های مختلف صادرات برای سال آینده اختصاص داده‌ایم.

وی با تاکید بر این‌که «استان کرمان باید مطالبه‌گر درخصوص توسعه صادرات در سال آینده در کشور باشد»، تصریح کرد: امیدوارم سال آینده شاهد جهش اقتصادی در استان کرمان باشیم.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند