پیش‌بینی واردات ۳ میلیون تن گندم از سوی دولت

پیش‌بینی واردات ۳ میلیون تن گندم از سوی دولت

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی تهران گفت: امسال دولت اعلام کرده که ۸ میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری کرده است که به پیش‌بینی می‌شود دولت ۳ میلیون تن گندم وارد کند.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود دولت ۳ میلیون تن گندم وارد کند، گفت: اگر قرار به واردات است، دولت باید اجازه واردات را به بخش‌خصوصی بدهد.

به گزارش تجارت‌نیوز، کاوه زرگران گفت: دولت برای ذخیره‌سازی گندم مورد نیاز خود تصمیم دارد امسال گندم وارد کند؛ ایران سالانه به ۱۲ میلیون تن گندم نیاز دارد که ۹ میلیون تن برای نانوایی‌ها و ۳ میلیون تن مربوط به صنف و صنعت است که به مصرف داخلی می‌رسد.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران افزود: امسال دولت اعلام کرده که ۸ میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری کرده است که به همین دلیل نیاز به واردات ۳ میلیون تن گندم وجود دارد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه بخش خصوصی نیز در قالب صنف و صنعت، توانایی واردات گندم دارد، باید دولت اجازه دهد که بخش خصوصی گندم وارد کند، چراکه این واردات می‌تواند تبدیل به کالاهای با ارزش افزوده شده و صادرات صورت گیرد، حتی این گندم وارداتی می‌تواند پس از فرآوری به آرد تبدیل شده و مجدد صادر شود.

 

منبع: مهر

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند