پیش‌بینی کرباسچی از شانس مرعشی برای شهرداری تهران

پیش‌بینی کرباسچی از شانس مرعشی برای شهرداری تهران

دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی ایران، گفت که تعداد قابل توجهی از اعضای شورای شهر نظر مثبتی نسبت به انتخاب حسین مرعشی به عنوان شهردار تهران دارند.

غلامحسین کرباسچی با اشاره به گمانه‌زنی‌های اخیر در خصوص انتصاب شهردار تهران و مطرح بودن نام حسین مرعشی برای قرار گرفتن در این سمت گفت: تا جایی که می‌دانم تعداد قابل توجهی از اعضای شورای شهر نظر مثبتی به آقای مرعشی دارند و ایشان را از گزینه‌های قابل توجه و مهم شهرداری می‌دانند.

وی ادامه داد: در محافل اصلاح‌طلبان نیز بحث شهردار شدن آقای مرعشی زیاد مطرح شده و خود ایشان به دلایل مختلف برای قبول این پست اظهار تمایل نمی‌کردند اما بحث‌های زیادی با ایشان انجام شد و فکر می‌کنم متقاعد شدند که اگر به شرط اینکه گزینه مناسب‌تری از نظر ایشان و اعضای شورای شهر تهران نباشد، این پست را قبول کنند. به طور کلی آقای مرعشی شرایط خود را با آقای الویری به عنوان رئیس سنی موقت مطرح کرده‌اند.

دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی خاطر نشان کرد: از نظر حزب ما گزینه اصلی در حال حاضر آقای مرعشی است، البته قبلا بحث شهرداری محسن آقای هاشمی مطرح بود و شاید هنوز هم ایشان در اولویت باشد، اما چون عضوی از شورا هستند و این بحث وجود دارد که کسی از داخل شورا بیرون نرود، نهایتا احتمال شهردار شدن آقای هاشمی کمتر شد و خود ایشان هم به نحوی این بحث را پذیرفتند.

کرباسچی همچنین گفت: من نشنیدم که آقای خاتمی نیز اسم شخص خاصی را برده باشند و فقط تاکید دارند که شخصیتی ملی و شناخته‌شده به عنوان شهردار انتخاب شود.

وی تصریح کرد: به طور کلی تمام این مباحث، بحث‌های حاشیه‌ای است و نهایتا اعضای شورای شهر هستند که باید شهردار تهران را انتخاب کنند.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند