کد خبر: 189190

پیش‌‌بینی وضعیت اقتصادی جهان در ۲۰۱۸

بانک جهانی پیش‌بینی کرد سال ۲۰۱۸ از زمان بحران مالی اولین سالی خواهد بود که اقتصاد جهانی می‌تواند تمام ظرفیت‌های خود را به کار گیرد.

سرویس اقتصاد جهان -

بانک جهانی مستقر در واشنگتن با انتشار گزارشی پیش‌بینی‌های خود را درباره رشد اقتصاد جهان در سال جدید میلادی افزایش داد و اعلام کرد با توجه به بهبود وضعیت اقتصادی جهان، انتظار می‌رود رشد اقتصادی جهان امسال به ۳/۱ درصد برسد.

به گزارش تجارت‌نیوز، مسئولان بانک جهانی ژوئن سال گذشته رشد اقتصادی جهان را ۲/۹ درصد پیش‌بینی کرده بودند.

این نهاد مالی بین‌المللی در گزارش جدید خود تحت عنوان “چشم اندازهای اقتصادی جهان” اعلام کرد پیش‌بینی می‌شود سال دو هزار و هجده از زمان بحران مالی اولین سالی خواهد بود که اقتصاد جهانی خواهد توانست تمام ظرفیتهای خود را به کار گیرد.

در این گزارش آمده است رشد اقتصادی جهان در سال دو هزار و شانزده ۲/۴ درصد بود اما سال گذشته میلادی به ۳ درصد افزایش یافت که بالاترین رقم رشد اقتصادی جهان از سال دو هزار و یازده محسوب می‌شود.

پیش‌بینی کارشناسان بانک جهانی درباره رشد اقتصادی جهان بر پایه رشد فعالیت‌ها در بخش‌های تولید و تجارت و همچنین افزایش اعتماد سرمایه گذاران و مصرف کنندگان به شرایط بازار قرار گرفته است.

بانک جهانی در گزارش خود اعلام کرد در سال دو هزار و هفده رشد اقتصادی در اکثر کشورهای جهان افزایش یافت و این نشان دهنده دامنه گسترده احیای اقتصادی است.

آهنگ رشد اقتصادی جهان در پایان سال کنونی میلادی کاسته خواهد شد و در سال آینده به حدود ۳ درصد خواهد رسید و در سال دو هزار و بیست نیز حدود ۲/۹ درصد خواهد بود.

اقتصاد جهان در سال دو هزار و شانزده رشد ضعیف دو ممیز دو دهم درصدی را تثبیت کرد که پائین ترین میزان رشد اقتصادی جهان از زمان رکود بزرگ در سال دو هزار و نه محسوب می‌شود.

طبق اعلام بانک جهانی، کشورهای جهان برای این که بتوانند رشد اقتصادی جهان را تقویت کنند لازم است که سیاست‌های هماهنگ و کارآمدتری به کار گیرند تا بهبود نسبی وضعیت اقتصادی جهان تثبیت شود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.05)
1334.8
0.7
مثقال طلا (%0.26)
735900
1900
سکه امامی (%0)
1820000
دلار (%0)
4200
یورو (%0)
6800
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.