تجارت‌نیوز از اقتصاد امروز گزارش می‌دهد:

طلا گران شد / دلار و بورس افت کردند / پیش‌بینی ارزانی مسکن و بهتر شدن اوضاع اقتصادی کشور

طلا گران شد / دلار و بورس افت کردند / پیش‌بینی ارزانی مسکن و بهتر شدن اوضاع اقتصادی کشور
در روزی که طلا کمی گران شد، قیمت دلار کمی افت کرد و شاخص بورس هم نزولی شد، معاون اول رئیس جمهور اعلام کرد: با وجود تحریم‌های شدید آمریکا و جنگ اقتصادی شرایط اقتصادی کشور به سمت بهتر شدن در حال حرکت است،

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار  تا ساعت ۱۸ با ۰٫۱ درصد کاهش، ۱۱ هزار و ۳۸۹ تومان اعلام شده است.

اما قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد امروز سه‌شنبه ۱۶ مهر تا ساعت ۱۸ با ۹۰۰ تومان افزایش به ۴۰۸ هزار و ۶۰۰ تومان رسید.

قیمت سکه امامی در بازار آزاد امروز هم تا ساعت ۱۸ با ۷ هزار تومان افزایش، به چهار میلیون و هفت هزار تومان رسید.

شاخص بورس هم امروز وضعیتی مشابه دلار داشت و یک روند نزولی را پشت سر گذاشت. بورس تهران در روز سه‌شنبه و در ادامه هفته نه چندان مطلوبی که تا اینجای کار پشت سر گذاشته‌ایم، افتی بیش از شش هزار واحد را تجربه کرد و در کانال ۳۱۴ هزار متوقف شد.

شاخص بورس امروز را نزولی پشت سر گذاشت.

با این حال سلمان نصیرزاده، کارشناس و تحلیلگر بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز گفته است: گروه‌های بزرگ کماکان قادر هستند که شاخص را در محدوده مثبت حفظ کنند. گزارش‌های شش ماه قادر است که قدرت و ضعف بازار را تعیین کند. اما بعد از انتشار آنها شاید بازار وارد یک دوره احتیاطی شود.

در همین حال انتشار جزئیات جلسه معارفه عرضه‌ اولیه «کویر» ، اعلام توقف تولید خودروهای غیراستاندارد از دوشنبه آینده و برگزاری چهارمین جلسه دادگاه علی دیواندری از مهمترین اخبار امروز بود.

همچنین امروز نایب رئیس اتحادیه املاک تهران به تجارت‌نیوز گفته است: امسال قیمت مسکن بیش از ۱۰۰ درصد رشد داشت. با عمیق‌تر شدن رکود قیمت خانه در فصل پاییز و زمستان ارزان‌تر خواهد شد.

علاوه بر این، چند مقام ارشد دولتی هم امروز سخنرانی داشتند.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه با وجود تحریم‌های شدید آمریکا و جنگ اقتصادی شرایط اقتصادی کشور به سمت بهتر شدن در حال حرکت است، گفت: براساس شناختی که من از تولیدکنندگان و تجار کشور دارم روند رشد تراز تجاری کشور در آینده نیز همچنان ادامه خواهد داشت.

رئیس جمهور هم با بیان اینکه رویکرد وزارت اطلاعات بایستی ایجاد و استحکام «جامعه امن» و پرهیز از جامعه امنیتی باشد، گفت: نقش آفرینی وزارت اطلاعات در مقطع خطیر جنگ اقتصادی علیه کشور و تحریم‌ها، در حفظ و ارتقای فضای امن در حوزه کسب و کار و سرمایه گذاری باید ادامه یابد.

وزیر نفت نیز با بیان اینکه امکان دارد میزان سهمیه کارت سوخت جایگاه‌داران باز هم کاهش یابد، گفت: درباره احتمال سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین در لایحه بودجه سال جاری، هر چیزی در این حوزه ممکن است.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند