موضوعات داغ:
گفتگوی تجارت‌نیوز با محمد کشتی‌آرای، نایب‌رئیس دوم اتحادیه طلا تهران:

پیش‌بینی قیمت طلا در هفته پیش رو / قیمت طلا امروز مقطعی گران می‌شود

پیش‌بینی قیمت طلا در هفته پیش رو / قیمت طلا امروز مقطعی گران می‌شود

محمد کشتی‌آرای، نایب‌رئیس دوم اتحادیه طلا تهران می‌گوید: با افزایش قیمت جهانی طلا و تحریم‌های جدید آمریکا در حوزه صادرات پتروشیمی، قیمت طلا در نخستین روز در اولین هفته پس از رمضان گران خواهد شد اما در اواسط هفته قیمت طلا ارزان می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، بررسی کارنامه‌ بازارها در اولین هفته پس از رمضان نشان می‌دهد که سال گذشته قیمت فلزات گران‌بها با رشد چشم‌گیری روبه‌رو بوده‌ است. به‌طوری که قیمت سکه بیش از ۱۷ درصد، طلا بیش از ۱۴ درصد، دلار بیش از ۱۰ درصد و بورس هم بیش از ۱۰ درصد در اولین هفته پس از رمضان سال گذشته بازدهی داشته؛ در حالی که امسال افزایش رشد شاخص طلا و سکه نیز در اولین هفته پس از رمضان دور از انتظار است.

همچنین دو شاخص بازار فلزات گران‌بها یعنی طلا و سکه در هفته دوم خرداد ماه با افت قیمت نزدیک به هم مواجه شدند، به‌نحوی که بازدهی طلای ۱۸ عیار در این هفته منفی ۱٫۸ درصدی و سکه طرح جدید نیز منفی ۱٫۵ درصدی شد.

حال سوالی که مطرح می‌شود این است که کارنامه‌ بازارها در اولین هفته پس از رمضان چه خواهد شد و قیمت طلا چه واکنشی در بازار خواهد داشت؟

نایب‌رئیس دوم اتحادیه طلا تهران درباره کارنامه‌ بازار طلا در اولین هفته پس از رمضان 98 به تجارت‌نیوز گفت: روز گذشته قیمت طلا در بازارهای جهانی به شدت افزایش یافت. به‌طوری که قیمت هر انس طلا به یک هزار و 342 دلار رسید. به نظر می‌رسد با افزایش قیمت جهانی طلا و تحریم‌های جدید آمریکا در حوزه صادرات پتروشیمی، قیمت طلا در نخستین روز در اولین هفته پس از رمضان گران خواهد شد.

محمد کشتی‌آرای در ادامه افزود: البته افزایش قیمت طلا امروز در بازار داخل (شنبه، 18 خرداد 98) مقطعی است؛ چرا که در اواسط هفته شاهد سفر نخست‌وزیر ژاپن به ایران هستیم که این اتفاق برای نخستین بار و در راستای میانجی‌گری ایران و آمریکا انجام خواهد شد. با سفر نخست وزیر ژاپن به ایران قطعا قیمت دلار روند کاهشی در بازار خواهد داشت که به دنبال آن قیمت طلا نیز ارزان می‌شود.

او به وضعیت قیمت طلا در هفته گذشته اشاره و اظهار کرد: در دومین هفته خرداد ماه قیمت سکه با 120 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار 11 هزار تومان ارزان شد. همچنین قیمت دلار نیز از کانال 14 هزار تومان فروکش کرد و با هزار تومان کاهش به قیمت 13 هزار تومان رسید. البته بخشی از کاهش قیمت طلا نیز به کاهش تقاضا در بازار ارتباط دارد. در هفته دوم خرداد ماه تقاضا و دادوستد نسبت به یک ماه گذشته به شدت کاهش یافت.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند