گفتگوی تجارت‌نیوز با رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران:

پیش‌بینی قیمت طلا در هفته پیش رو / چرا قیمت طلا در دو هفته گذشته ارزان شد؟

پیش‌بینی قیمت طلا در هفته پیش رو / چرا قیمت طلا در دو هفته گذشته ارزان شد؟

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید: هفته گذشته قیمت انس جهانی روند متعادلی را داشت؛ چنانچه امروز قیمت انس جهانی طلا افزایش یابد، قیمت طلا در بازار داخل نیز گران خواهد شد. امیدواریم قیمت طلا تا پایان این هفته نیز روند آرامشی را داشته باشد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در پاسخ به این پرسش که چرا قیمت طلا در دو هفته گذشته روند نزولی داشته است؟ به تجارت‌نیوز گفت: طی هفته‌های گذشته با همکاری بانک مرکزی و تزریق به‌موقع ارز به بازار، قیمت طلا ارزان شد و روند باثبات‌تری را به خود گرفت. در این بازه زمانی بانک مرکزی و دولت قصد دارند با کنترل به‌موقع قیمت‌ها آرامش را به بازار طلا و ارز بازگردانند.

ابراهیم محمدولی افزود: تزریق به‌موقع ارز و توجه به نیاز متقاضیان باعث شد که بانک مرکزی در هفته گذشته کارنامه موفقی را داشته باشد، به‌طوری که در هفته مورد اشاره قیمت هر گرم طلای 18 عیار روزانه سه تا چهار هزار تومان و در پایان هفته حدود 33 هزار تومان کاهش یابد. همچنین قیمت سکه هم بین 115 تا 120 هزار تومان کاهش یافت.

او در پاسخ به این پرسش که قیمت طلا تا پایان هفته چه روندی را خواهد داشت؟ اظهار کرد: هفته گذشته قیمت انس جهانی روند متعادلی را داشت؛ چنانچه امروز قیمت انس جهانی طلا افزایش یابد، قیمت طلا در بازار داخل نیز گران خواهد شد. امیدواریم قیمت طلا تا پایان این هفته نیز روند آرامشی را داشته باشد.

محمدولی در بخش دیگر سخنانش درباره وضعیت تقاضا با توجه به نوسان قیمت طلا گفت: هر زمان که قیمت طلا با نوسان همراه باشد، قطعا تقاضا برای خرید آن نیز کمتر به چشم می‌خورد. چنانچه نوسان قیمت طلا کاهش پیدا کند، تقاضا نیز در بازار طلا روند افزایشی را به خود می‌گیرد.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند