تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش‌بینی کارشناسان از آینده بورس / کدام گروه‌ها رشد می‌کنند؟

پیش‌بینی کارشناسان از آینده بورس / کدام گروه‌ها رشد می‌کنند؟

هفته گذشته بازار سهام با روند منفی شاخص کل همراه شد و تنها در دو روز معاملاتی تحرکات شاخص کل بورس مثبت بود. پیش‌بینی کارشناسان از روزهای آینده بورس چیست؟

به گزارش تجارت‌نیوز، هفته گذشته بازار سهام با روند منفی شاخص کل همراه شد و تنها دو روز معاملاتی تحرکات شاخص کل بورس مثبت بود. پیش‌بینی کارشناسان از روزهای آینده بورس به چه صورت است؟

احمد اشتیاقی، کارشناس بازار سهام در گفتگو با تجارت‌نیوز مهم‌ترین عامل ریزش بازار سهام را در روزهای گذشته مشخص نبودن برنامه‌های دولت در سیاست‌گذاری‌های اقتصادی بیان کرد.

اشتیاقی گفت: P/E بیشتر شرکت‌ها در محدوده ۵ و ۶ قرار دارد و ارزندگی سهام شرکت‌ها در قیمت‌های فعلی تثبیت شده است اما چون فروشنده در بازار زیاد است و استراتژی بیشتر افراد نوسان‌گیری و سهامداری در کوتاه مدت است، معاملاتی در قیمت‌های تعادلی شکل نمی‌گیرد و در نتیجه روند بازار منفی می‌شود.

مریم محبی درباره پیش‌بینی بورس به تجارت‌نیوز گفت: در کوتاه‌مدت به بازار سهام چندان خوش‌بین نیستم اما در بلندمدت مثلا سال ۱۴۰۱ شاید اوضاع بهتر شود.

میلاد صادقی، کارشناس بازار سهام گفت: نقطه تعادلی در شاخص کل بورس ۱٫۴ میلیون واحد است و ممکن است شاخص تا ۱٫۷ میلیون واحد هم افزایش پیدا کند اما بعد از آن تا پایان سال احتمالا به ۱٫۵ میلیون واحد برسد. جهش بورس ممکن است از سال ۱۴۰۳ شروع شود.

مجتبی دیبا، کارشناس بازار سرمایه گفت: به نظر می‌رسد کف شاخص کل ۱٫۴ میلیون واحد باشد و سقف رشد آن تا پایان سال ۱٫۷ میلیون واحد است.

احسان بیگی، کارشناس بازار هم درباره آینده بورس گفت: با توجه به وضعیت فعلی بازار سهام پیش‌بینی می‌شود نرخ دلار افزایشی باشد،  بنابراین سهم‌های دلاری رشد بیشتری دارند. در مجموع صنایع فلزات اساسی، پالایشی، پتروشیمی و معدنی روند خوبی خواهند داشت.

آخرین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند