موضوعات داغ:

بورس دوشنبه چگونه باز می‌شود؟ / کاهش فشار عرضه در پیش‌گشایش

بورس دوشنبه چگونه باز می‌شود؟ / کاهش فشار عرضه در پیش‌گشایش

در فرایند پیش‌گشایش بازار سهام روز دوشنبه، از فشار عرضه کاسته شده و به نظر می‌رسد بازار شروعی متعادل‌تر نسبت به روزهای گذشته داشته باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در فرایند پیش‌گشایش بازار سهام روز دوشنبه 26 اسفند، حجم صف‌های فروش در مقایسه با دو روز گذشته کاهش یافته و به نظر می‌رسد بازار امروز متعادل‌تر بازگشایی شود.

در مرحله سفارش‌گذاری امروز، سه نماد عرضه اولیه تملت، قرن و زکوثر بیشترین حجم تقاضا را به خود اختصاص داده‌اند و پس از آن نیز ثفارس، غگل و وخارزم با تقاضای بالای 40 میلیون همراه هستند. در طرف عرضه نیز حکشتی، فاذر و کحافظ صف فروش چندده میلیونی تشکیل داده‌اند.

بازار در حالی معاملات روز دوشنبه را آغاز خواهد کرد که شاخص کل در روز معاملاتی قبل بیش از 17 هزار واحد سقوط را تجربه کرد. اختلال در هسته معاملاتی فرابورس نیز باعث شده بود که معاملات این بازار با دو ساعت و نیم تاخیر از ساعت 11 و 30 دقیقه آغاز شود و تا ساعت 14 ادامه داشته باشد. در حالی که پیش از آغاز بازار در هفته گذشته شاخص رشدی 210 درصدی را تجربه کرده بود اما حالا طی هفت روز معاملاتی اخیر افت شاخص بیش از 13 درصد بوده است. موضوعی که موجب نگرانی بسیاری از سهامداران از روند آتی بازار سهام شده است. این در حالی است که در سال‌های گذشته عمدتا روزهای پایانی سال شاخص روندی صعودی را تجربه می‌کرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند