بورس چهارشنبه چگونه بازگشایی می‌شود؟ / بازار امروز هم دو قطبی است

بورس چهارشنبه چگونه بازگشایی می‌شود؟ / بازار امروز هم دو قطبی است

در مرحله پیش‌گشایش بورس روز چهارشنبه ۲۵ تیرماه، شاهد دو قطبی شدن بازار سهام هستیم به طوری که برخی از سهام با صف خرید و برخی دیگر با صف فروش همراه هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز، در مرحله پیش‌گشایش بازار سهام روز چهارشنبه ۲۵ تیر ماه، صف خرید در نمادهای بانکی، خودرویی و مواد شیمیایی در حالی همچنان ادامه دارد که بسیاری از نمادهای گروه‌های دیگر صف فروش تشکیل داده‌اند. با این حال به نظر می‌رسد امروز نیز بازار به دو بخش تقسیم شود و احتمالا کفه وزنی نمادهای مثبت شاخص را به سمت مثبت بودن پیش‌ ببرد. هر چند روز گذشته بیشتر بودن نمادهای منفی موجب شده بود تا شاخص کل هم‌وزن در پایان افتی ۱۵۰۰ واحدی را تجربه کند.

در مرحله پیش‌گشایش امروز نمادهایی چون وآیند، شتران و وتجارت در حالی بیشترین متقاضی خرید را دارند که در طرف عرضه ونوین، آریان و ولساپا صف‌های فروش چندده میلیونی تشکیل داده‌اند.

بورس در حالی از دقایقی دیگر معاملات خود را آغاز می‌کند که امروز نیز برخی نمادهای پرتقاضا نظیر خودرو، شستا و خساپا در خارج از ساعت عادی معاملات بورس داد و ستد می‌شوند. از سوی دیگر نمادهای تملت و وزمین به دلیل افشای اطلاعات گروه ب با دقایقی تاخیر بازگشایی خواهند شد. باید دید آیا امروز نیز اختلال در ثبت سفارش و کندی سامانه معاملاتی به شدت روزهای گذشته وجود دارد یا خیر.

امروز همچنین قرار است عرضه اولیه «غزر» در بورس انجام بگیرد. عرضه اولیه که ماه گذشته یکبار به دلیل افشای اطلاعات الف به تعویق افتاد و حالا با افت قیمت نسبت به دفعه قبل عرضه خواهد شد. هر چند همچنان بسیاری از تحلیلگران قیمت ارزش‌گذاری‌شده برای این عرضه اولیه را بالاتر از ارزش واقعی هر سهم آن می‌دانند.

 

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند