موضوعات داغ:
دبیر اتحادیه طلای تهران در گفتگو با تجارت‌نیوز مطرح کرد:

پیش‌بینی قیمت طلا در هفته پیش‌رو / تقاضا برای خرید مصنوعات طلا به صفر رسید

پیش‌بینی قیمت طلا در هفته پیش‌رو / تقاضا برای خرید مصنوعات طلا به صفر رسید

دبیر اتحادیه طلای تهران می‌گوید: با توجه به معاملات سکه در بازار بورس قیمت سکه میانگین ۲۰۰ هزار تومان گران شد؛ این در حالی است که در بازار هیچ تقاضایی از سوی مردم برای خرید سکه و مصنوعات طلا وجود ندارد. با این وضعیت به نظر می‌رسد قیمت طلا تا پایان هفته نوسان محدود داشته باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز، معاملات سکه در بورس رونق گرفته است، همین رونق معاملات در بورس آن هم از طریق بانک‌ها باعث شده که قیمت سکه در بازار گران شود. در هفته‌ای که گذشت قیمت جهانی طلا در بالاترین سطح هفت سال اخیر به‌ثبات رسید و در آخرین روز از معاملات هفتگی (روز جمعه) با قیمت هزار و ۷۴۲ دلار در هر اونس معامله شد. فلز زرد در هفته دوم می با رشد ۲٫۲۳ درصدی مواجه شد. آخرین نظرسنجی کیتکو نشان می‌دهد، اکثریت تحلیلگران وال‌استریت و سرمایه‌گذاران مین‌استریت به افزایش قیمت طلا در هفته پیش‌رو خوش‌بین هستند.

در همین حال دبیر اتحادیه طلای تهران در پاسخ به این پرسش که قیمت طلا تا پایان هفته چه روندی دارد؟ به تجارت‌نیوز گفت: قیمت طلای ۱۸ عیار به دلیل افزایش قیمت انس جهانی طلا گران شد. در حال حاضر از هفته گذشته تاکنون قیمت انس جهانی طلا ۴۰ دلار افزایش یافته، یعنی هفته گذشته قیمت انس جهانی طلا یک هزار و ۷۰۲ دلار بود و حالا قیمت انس جهانی طلا به یک هزار و ۷۴۳ دلار رسیده است.

نادر بذرافشان افزود: با توجه به معاملات سکه در بازار بورس قیمت سکه میانگین ۲۰۰ هزار تومان گران شد؛ این در حالی است که در بازار هیچ تقاضایی از سوی مردم برای خرید سکه و مصنوعات طلا وجود ندارد. با این وضعیت به نظر می‌رسد قیمت طلا تا پایان هفته حدودا نوسان داشته باشد و گران شود.

او در ادامه اظهار کرد: قیمت سکه امروز با ۲۰۰ هزار تومان افزایش به قیمت هفت میلیون و ۲۸۰ هزار تومان رسید. قیمت طلای ۱۸ عیار نیز با ۱۵ هزار تومان افزایش به قیمت حدود ۷۰۰ هزار تومان در هر گرم نزدیک شد.

بذرافشان با اشاره به قیمت انواع سکه گفت: قیمت سکه تمام بهار آزادی هفت میلیون و ۲۸۰ هزار تومان، نیم سکه به قیمت سه میلیون و ۷۴۰ هزار تومان، ربع سکه نیز به قیمت دو میلیون و ۵۰ هزار تومان رسید. در حال حاضر حباب سکه تمام بهار آزادی ۴۶۰ هزار تومان است.

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند