پیوستن بانک‌های روسی به سوئیفت چینی

پیوستن بانک‌های روسی به سوئیفت چینی

یکی از مقامات بانک مرکزی روسیه از پیوستن بانک‌های روسی به سیستم سوئیفت چینی خبر داد. این مقام بانکی روس ابراز امیدواری کرد بانک‌های چینی نیز توجه بیشتری به سیستم سوئیفت روسی داشته باشند تا روابط دوجانبه طرفین بیش از پیش تقویت شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، برخی از بانک‌های روسیه به سیستم سوییفت چینی پیوسته‌اند.

به نقل از راشا تودی، ولادمیر شاپووالوف، مدیر بخش همکاری‌های بین‌الملل بانک مرکزی روسیه در همایش مشترک روسیه و چین اعلام کرد: در نتیجه همکاری مشترک بین چین و روسیه برخی از بانک‌های ما به سیستم سوئیفت چینی پیوسته‌اند که به آنها اجازه می‌دهد خدمات مرتبط به پرداخت را با سهولت بیشتری انجام دهند.

این مقام بانکی روس ابراز امیدواری کرد بانک‌های چینی نیز توجه بیشتری به سیستم سوئیفت روسی داشته باشند تا روابط دوجانبه طرفین بیش از پیش تقویت شود. سیستم سوئیفت روسی که از سال ۲۰۱۴ میلادی تاسیس شد، در واکنش به تحریم این کشور توسط آمریکا بر سر مساله اوکراین توسعه یافته است. نسخه صادراتی سوئیفت روسی برای استفاده صادرکنندگان خارجی در سال گذشته رونمایی شده بود.

در حال حاضر بیش از ۵۰۰ شرکت روسی از جمله غول نفتی این کشور یعنی روس نفت به این سیستم متصل هستند. بانک مرکزی روسیه اخیرا اعلام کرده است سیستم سوئیفت روسی با استانداردهای جهانی تطابق یافته است و بازیگران خارجی می‌توانند به آن متصل شوند.

سیستم سوییفت یک سیستم بین‌بانکی بین‌المللی است که بیش از ۱۱ هزار موسسه و نهاد بین‌المللی بانکی را به یکدیگر متصل کرده است.

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند