هیات کره‌جنوبی با «اون»دیدار کرد؛

پیونگ‌یانگ به‌دنبال ایجاد تاریخی نوین در اتحاد دو کره

پیونگ‌یانگ به‌دنبال ایجاد تاریخی نوین در اتحاد دو کره

رسانه رسمی کره‌شمالی گزارش داد، کمی پس از آنکه رهبر این کشور در پیونگ‌یانگ میزبان هیات عالی رتبه کره‌جنوبی بود، اعلام کرد که به دنبال پیشبرد روابط دو کره و ایجاد تاریخی نوین در اتحاد مجدد دو طرف است.

کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی گفت: موضع همیشگی و اولویت‌دار ما ایجاد تاریخی نوین در اتحاد مجدد دو کره است.

به گزارش تجارت‌نیوز، رهبر کره شمالی ادامه داد، تمایلش پیشبرد قابل توجه در روابط بین سئول و پیونگ‌یانگ و تالیف تاریخ جدیدی از اتحاد مجدد دو کره به واسطه انجام اقدامات مستحکم از سوی دو طرف است که در جهان مورد ستایش قرار می‌گیرد.

بنابرگزارش، هدف اصلی در اعزام این هیات بلند پایه از سوی مون جائه-این، رئیس‌جمهوری کره جنوبی آماده سازی شرایط برای انجام مذاکرات میان آمریکا و کره شمالی است.

چونگ‌ایو یونگ، رئیس امنیت ملی کره‌جنوبی و سو هون، رئیس اطلاعات این کشور در میان افرادی هستند که به کره‌شمالی سفر کرده‌اند.

خبرگزاری کره شمالی همچنین گزارش داد: هیات‌عالی رتبه کره‌جنوبی نامه‌ای را از جانب رئیس‌جمهوری این کشور به کیم جونگ اون تحویل داد. رهبر کره‌شمالی به تبادل دیدگاه‌ها درباره مسائل مختلف به منظور کاهش تنش‌های نظامی در شبه‌جزیره کره و اجرای گفتگوهای مثمر ثمر، ارتباط و همکاری و تبادل دیدگاه‌ها پرداخت.

این خبرگزاری کره‌شمالی همچنین در گزارش خود آورده است که دیدار میان هیات کره‌جنوبی و کیم جونگ اون در فضایی کاملا صادقانه برگزار شد.

 

منبع: آژانس خبری کی.ان.سی کره‌شمالی

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند