چالش‌های بیطرف در صنعت برق کدام است؟

چالش‌های بیطرف در صنعت برق کدام است؟

رئیس هیات‌مدیره سندیکای شرکت‌های تولیدکننده برق بر لزوم کوچک‌سازی وزارت نیرو و توجه به چابک‌سازی آن تاکید کرد و گفت: در حال حاضر برقراری توازن مالی بین دریافتی و پرداختی معضل اساسی صنعت برق کشور است.

محمد ملاکی با تاکید بر اینکه بیطرف در زمان حضور هشت ساله خود در وزارت نیرو به موفقیت‌های زیادی در زمینه توسعه بخش‌های مختلف صنعت و برق کشور دست پیدا کرده است، عنوان کرد: امروزه مسئله اصلی برق کشور در قبال تعادل وضعیت مالی شرکت‌های مرتبط با این صنعت است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با اشاره به اینکه بدهی‌های سنگینی در این زمینه وجود دارد، ادامه داد: در حال حاضر توازن مالی بین دریافتی و پرداختی معضل اساسی صنعت برق کشور است و باید وزارت نیروی دولت دوازدهم نگاه ویژه‌ای برای رفع این دغدغه داشته باشد.

این کارشناس و پیشکسوت صنعت برق بر لزوم کوچک‌سازی وزارت نیرو و توجه به چابک‌سازی آن تاکید کرد و افزود: باید با توسعه بخش خصوصی گام‌های جدیدی را در شرکت‌ها آغاز کنیم و با انتقال تاسیسات به بخش خصوصی بتوانیم سرمایه و منابع مالی مناسبی را برای حمایت و توسعه هر چه بیشتر این صنعت جذب کنیم.

حبیب‌الله بیطرف وزیر نیرو در دولت‌های اول و دوم دولت اصلاحات بوده است. وی در سال ۱۳۶۵ و در زمانی که دولت با نخست‌وزیر اداره می‌شد، استاندار یزد بود و در دولت هشتم در ستاد ائتلاف اصلاح‌طلبان عضویت داشت.

بیطرف در سال ۱۳۳۵ در یزد به دنیا آمد و فارغ‌التحصیل رشته راه و ساختمان در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه تهران است.

وی در کارنامه اجرایی خود به جز وزارت نیرو، عناوینی چون عضو رسمی سپاه پاسداران در سال‌های ۱۳۶۴-۱۳۵۹، موسس و مدیر مرکز تحقیقات آب جهاد سازندگی در سال‌های ۱۳۶۵-۱۳۶۴، استاندار یزد در سال‌های ۱۳۶۸-۱۳۶۴، عضو هیات علمی دانشگاه امام حسین سپاه پاسداران در سال‌های ۱۳۶۹-۱۳۶۸، معاون آموزشی وزارت نیرو در سال‌های ۱۳۷۳-۱۳۶۹ و مجری طرح‌های ملی کارون ۳، ۴ و عضو هیات‌مدیره شرکت آب و نیرو در سال‌های ۱۳۷۶-۱۳۷۳ را دارد.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند