بیت‌کوین چه چشم‌اندازی را پیش رو دارد؟

به‌رغم نگرانی‌های فراوان در مورد افت قیمت بیت‌کوین، تحلیلگران بسیاری پیش‌بینی می‌کنند که این ارز رمزنگاری‌شده بار دیگر ارزش خود را باز خواهد یافت و سقوطی که بیت‌کوین در سال جاری با آن مواجه بود، از ارزش بلندمدت آن نمی‌کاهد.
بیت‌کوین چه چشم‌اندازی را پیش رو دارد؟

بازار ارزهای رمز‌نگاری‌شده هنوز با افت قیمت مواجه است. بیت‌کوین، مهم‌ترین ارز دیجیتال ارزشی کمتر از چهار هزار دلار دارد و با قیمت سه هزار و ۳۶۴ دلار معامله می‌شود. اتریوم دیگر ارز دیجیتال که در دسامبر سال گذشته با قیمت هزار و ۵۰۰ دلار معامله شده بود در حال حاضر با ۹۰ درصد کاهش در مقایسه با نقطه اوج خود به قیمت ۱۱۰ دلار رسیده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، سموئل لیچ، مدیرعامل و بنیانگذار کمپانی Yield Coin، به بهبود قیمت بیت‌کوین در سال ۲۰۱۹ امیدوار است و می‌گوید: اگرچه قیمت بیت‌کوین در سال ۲۰۱۸ از مرز ۱۵ هزار دلار گذشت و در حال حاضر به کانال سه هزار دلار رسیده، اما معتقدم که این ارز دیجیتال محبوب به زودی بار دیگر به قیمت ۱۰ هزار تا ۱۵ هزار دلار خواهد رسید.

شرکت آمریکایی Intercontinental Exchange که مالک اصلی بزرگ‌ترین بازار بورس جهان -بورس اوراق بهادار نیویورک- است، در نظر دارد تا یک پلتفرم دارایی‌های دیجیتال به نام Bakkt و یک قرارداد آتی برای بیت‌کوین راه‌اندازی کند. این کار به مشتریان و نهادهای مالی سراسر جهان کمک می‌کند تا تجارت، ذخیره و سرمایه‌گذاری دارایی‌های دیجیتال را در سراسر شبکه جهانی انجام دهند.

ErisX هم صرافی تازه‌تاسیسی است که ۲۷٫۵ میلیون دلار از سوی سرمایه‌گذاران بزرگی نظیر نزدک ونچرز (Nazdaq Ventures) و فیدیلیتی اینوستمنت (Fidelity Investment) جذب سرمایه کرده تا با ایجاد زیرساخت‌ها و استخدام کارمندان یک بازار قانون‌گذاری‌شده برای دارایی‌های دیجیتال ایجاد کند که از سال ۲۰۱۹ آغاز به کار خواهد کرد.

به این ترتیب حضور این موسسات مالی مهم می‌تواند بر افزایش قیمت بیت‌کوین تاثیر قابل توجهی داشته باشد؛ چرا که مقررات مناسب خریدوفروش آن را برای معامله‌گران امن‌تر می‌کند.

قیمت بیت‌کوین در سال ۲۰۱۹

به‌رغم نگرانی‌های فراوان در مورد افت قیمت بیت‌کوین تحلیلگران بسیاری پیش‌بینی می‌کنند که این ارز رمزنگاری‌شده بار دیگر ارزش خود را باز خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت AidCoin در رابطه با چشم‌انداز قیمت بیت‌کوین می‌گوید: کاهش اخیر قیمت‌ها و عدم اطمینان در بازار فعلی به شدت تحت تاثیر اخبار نامطلوب و گمانه‌زنی‌ها از سوی رسانه‌هاست. پیش‌بینی او این است که ارزش ارزهای مجازی بار دیگر تقویت خواهد شد.

کوین مورکو (Kevin Murcko)، مدیرعامل CoinMetro

کِوین مورکو معتقد است که بیت‌کوین همچنان از محبوبیت خاصی برخوردار است و بسیاری از سرمایه‌گذاران آن را به دیگر ارزهای مجازی ترجیح می‌دهند.

با این حال او می‌گوید: تعیین یک قیمت مشخص برای بیت‌کوین در سال آینده میلادی کمی دشوار است. مهم این است که به یاد داشته باشیم، سقوطی که در سال جاری بیت‌کوین با آن مواجه بود، از ارزش بلندمدت آن نمی‌کاهد؛ چرا که این ارز دیجیتال ظرفیت‌های فراوانی دارد.

به عقیده او، حباب دات‌کام یک مثال عالی در این مورد است. در آن زمان سهام کمپانی معروف آمازون به ۶ دلار رسیده بود؛ این در حالی است که امروزه سهام این شرکت با قیمت هزار و ۵۰۰ دلار معامله می‌شود.

بنابراین پیش‌بینی می‌شود، به‌رغم ترکیدن حباب بیت‌کوین در سال ۲۰۱۸، آینده روشنی در انتظار بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال باشد.

میچ بلیکوی (Mitch Blakeway)، مدیر شرکت Quantatex

این کارشناس حوزه ارزهای دیجیتال هم معتقد است که در سال آینده بیت‌کوین سطح بالاتری از نوسانات را تجربه خواهد کرد. با این حال به گفته او، در نهایت بیت‎کوین روند صعودی به خود خواهد گرفت و در دسامبر ۲۰۱۹، به قیمت ۲۰ هزار دلار می‎رسد.

او نیز با اشاره به حباب دات‌کام می‌گوید: در آن زمان قیمت سهام شرکت اپل به یک دلار رسیده بود. در حال حاضر قیمت هر سهم این کمپانی ۱۷۶ دلار است.

 

*منبع: smartereum.com

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز