چشم‌انداز وضعیت بازار نقره در سال ۲۰۱۸

چشم‌انداز وضعیت بازار نقره در سال ۲۰۱۸

بانک اچ‌اس‌بی‌سی در تازه‌ترین چشم‌انداز وضعیت بازار نقره در سال ۲۰۱۸ میلادی به نکات جالبی اشاره کرده است.

بانک اچ اس بی سی اعلام کرد: با رشد فزاینده تقاضای صنعتی و سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۱۸ میلادی، قیمت جهانی نقره با رشد چشمگیری روبرو خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس این گزارش تحلیلگران اچ اس بی سی بر این باورند که محدود بودن عرضه و رشد تقاضای صنعتی و سرمایه گذاری موجب افزایش قیمت جهانی نقره در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ خواهد شد.

این بانک معتبر بین‌المللی پیش‌بینی کرده است که میانگین قیمت جهانی هر اونس نقره در سال ۲۰۱۸ میلادی به بیش از ۱۷٫۹۲ دلار خواهد رسید. این رقم ۴ درصد بیشتر از قیمت‌های فعلی نقره در با زارهای جهانی است.

این گزارش نشان می‌دهد که قیمت هر اونس نقره امسال بین ۱۶٫۱۰ تا ۱۹٫۲۵ دلار در نوسان خواهد بود.

بانک اچ اس بی سی بر این باور است که افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا قبلا تاثیر خود را بر قیمت جهانی فلزات گرانبها به خصوص نقره و طلا گذاشته و افزایش مجدد نرخ بهره فدرال رزرو تأثیر چندانی بر قیمت این فلزات نخواهد داشت.

البته اگر فدرال رزرو آمریکا هرگونه تاخیری در افزایش نرخ بهره داشته باشد، این مساله قطعا به نفع قیمت جهانی کالاهای راهبردی به خصوص طلا و نقره خواهد بود.

تحلیلگران بانک اچ اس بی سی معتقدند که هرگونه تشدید ریسک و خطر موجب افزایش تقاضای مکان امن سرمایه گذاری شده و رشد قیمت‌ها را در پی خواهد داشت.

به نظر می‌رسد رشد تقاضای صنعتی می‌تواند عامل مستقیم و مهمی برای افزایش قیمت نقره در ماه‌های آینده باشد.

پس از سال‌ها که تقاضای صنعتی با کاهش و ضعف روبرو بوده، این تقاضا در بخش‌های مختلف صنعتی رو به افزایش است. بهبود اوضاع اقتصادی جهان نیز می‌تواند تأثیر زیادی بر افزایش تقاضای صنعتی نقره داشته باشد.

پیش‌بینی می‌شود تولید جهانی نقره نیز امسال با رشد نسبی روبرو شود ولی در سال‌های بعد تولید با کاهش همراه خواهد بود.

بر هم خوردن تعادل بین عرضه و تقاضا می‌تواند در نهایت به نفع قیمت جهانی نقره باشد.

رشد تقاضا از سوی صندوق‌های بزرگ سرمایه‌گذاری جهان نیز می‌تواند تاثیر زیادی بر افزایش قیمت نقره داشته باشد.

 

منبع: بنکر

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند