گفتگوی تجارت‌نیوز با نایب رئیس اتحادیه طلا تهران:

پیش‌بینی قیمت طلا تا پایان هفته جاری / چشم‌انداز تثبیت قیمت‌ها تا پایان تابستان

نایب رئیس اتحادیه طلا تهران می‌گوید: چنانچه مدیریت بانک مرکزی در زمینه تخصیص ارز به بازار ادامه‌دار باشد و عرضه و تقاضا در بازار به شکل متعادل شکل بگیرد؛ قیمت طلا و سکه تا پایان تابستان گران نخواهد شد.
پیش‌بینی قیمت طلا تا پایان هفته جاری / چشم‌انداز تثبیت قیمت‌ها تا پایان تابستان

به گزارش تجارت‌نیوز، در شرایطی که بازارها تحت فشار اخبار سیاسی قرار دارند بازار طلا طبق پیش‌بینی‌ها یک روند صعودی را در هفته گذشته طی کرد. روند فعالیت بازارها در هفته گذشته همانند طلای ۱۸ عیار و سکه بازدهی به ترتیب ۱٫۵ و ۰٫۵ درصد مثبت داشتند. بازار سهام با کاهش شتاب رشد نسبت به هفته‌های گذشته تنها بازدهی مثبت ۰٫۶۲ درصد را ثبت کرد و در بازار ارز نیز قیمت دلار بازدهی منفی ۰٫۴ درصد داشت. آیا در هفته جاری هم دامنه تغییرات به مانند هفته گذشته محدود خواهد شد؟

نایب رئیس اتحادیه طلا تهران در پاسخ به این پرسش که قیمت طلا تا پایان این هفته (نیمه مرداد ماه) چه روندی را خواهد داشت؟ به تجارت‌نیوز گفت: برخلاف اینکه گفته می‌شود هفته گذشته قیمت طلای ۱۸ عیار روند صعودی داشته برآوردهای ما چنین حکایتی ندارد. در هفته‌ای که گذشت قیمت طلا و سکه روند با ثبات و نزولی داشته است. همچنین حباب سکه هم برای نخستین بار به کمتر از ۱۰۰ هزار تومان رسید. این برآوردها نشان از واقعی شدن قیمت طلا و سکه دارد.

محمد کشتی‌آرای در ادامه اظهار کرد: در هفته گذشته قیمت طلا تنها یک روز روند صعودی داشت و آن زمانی بود که فدرال رزرو پس از ۱۱ سال نرخ بهره را ۰٫۲۵ درصد کاهش داد. با این اقدام قیمت انس جهانی طلا به میزان اندکی افزایش یافت.

ثبات قیمت طلا ادامه‌دار است

او درباره پرسش دیگری مبنی بر اینکه قیمت طلا تا پایان تابستان گران خواهد شد؟ پاسخ داد: چنانچه مدیریت بانک مرکزی در زمینه تخصیص ارز به بازار ادامه‌دار باشد و عرضه و تقاضا در بازار به شکل متعادل شکل بگیرد قطعا شاهد کاهش حباب انواع سکه خواهیم بود و به سمت ثبات قیمت طلای ۱۸ عیار پیش خواهیم رفت. بنابراین تا پایان تابستان افزایش چشمگیر قیمت طلا دور از انتظار است. به نظر می‌رسد قیمت طلای ۱۸ عیار نیز بین قیمت ۴۰۵ تا ۴۲۰ هزار تومان متغییر باشد.

کشتی‌آرای همچنین درباره وضعیت سکه گفت: قیمت سکه هم تا پایان تابستان گران نخواهد شد و قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی نیز بین چهار میلیون و ۵۰ هزار تومان تا چهار میلیون و ۱۵۰ هزار تومان متغییر است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز