اقتصاد امروز با تجارت‌نیوز:

ارزانی دلار و طلا ؛ گرانی نفت / حاشیه‌های ادامه‌دار خودروسازان / چشم‌انداز امیدوارکننده بیت‌کوین

ارزانی دلار و طلا ؛ گرانی نفت / حاشیه‌های ادامه‌دار خودروسازان / چشم‌انداز امیدوارکننده بیت‌کوین
قیمت دلار و طلا امروز نزولی بود. همچنین همزمان با رشد قیمت جهانی نفت و افزایش شاخص بورس کشور، امروز پیش‌بینی‌ای درباره بیت کوین هم منتشر شد که نشان از تداوم روند صعودی این ارز دیجیتال دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در صرافی ملی امروز با ۵۰ تومان کاهش نسبت به دیروز به ۱۱ هزار و ۷۰۰ تومان رسید.

قیمت طلا نیز طبق گزارش اتحادیه طلا و جواهر تهران امروز یک روند نزولی نسبت به دیروز داشت. طلا ۱۸ عیار امروز ۴۱۴ هزار و ۸۳۷ تومان توسط این اتحادیه تا ساعت ۱۸ گزارش شده است.

قیمت سکه طرح قدیم نیز با ۱۳ هزار تومان کاهش نسبت به دیروز به چهار میلیون و ۸۰ هزار تومان رسیده است.

در بازار جهانی نفت نیز پس از حمله پهبادی یمن به یکی از تاسیسات مهم نفتی شرکت آرامکوی عربستان سعودی، قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه اندکی افزایش یافت و طلای سیاه ۵۹ دلار شد.

اما در بازار سهام امروز چه اتفاقی افتاده است؟

شاخص بازار سهام امروز یک روند صعودی داشت.

از اخبار مهم امروز می‌توان به حاشیه‌های خودروسازان اشاره کرد. سخنگوی دولت امروز اعلام کرد: مدیر عامل ایران خودرو امروز به دلیل تغییر قیمت برکنار می‌شود و آقای «علی آبادی» مدیرعامل مپنا جایگزین می‌شود.

معاون اول قوه قضاییه نیز امروز گفته است: یکی از خودروسازان که ۶۰۰ نمایندگی در سطح کشور دارد اما با زد و بند تولیداتش را به ۱۵ نمایندگی خاص خود می‌دهد تا با افزایش تقاضا این خودروها را با قیمت بسیار به مردم بفروشند.

از جمله اخبار دیگر امروز انتشار جزئیاتی دیگر درباره سالار آقاخان ، کاهش افت تورم زمین در تهران و انتشار اطلاعات جدید درباره اسامی بدهکاران کلان بانک تجارت بوده است.

امروز پیش‌بینی‌ای هم درباره آینده بیت‌کوین منتشر شده که طبق این گزارش، بیت کوین در ۳۰ روز گذشته حدود هفت درصد رشد داشته و بر اساس پیش‌بینی‌ها احتمالا این ارز دیجیتال تا پایان ماه جاری به ۱۲ هزار دلار برسد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند