چه کسانی می‌توانند تسهیلات اشتغال‌زایی دریافت کنند؟

نایب‌رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: ارائه وام‌های اشتغال‌زایی هدفمند در ایجاد اشتغال برای بخشی از بیکاران جامعه، بی‌تاثیر نیست اما برای تحول در رفع مشکل بیکاری باید فضای کسب‌و‌کار رونق یابد.

چه کسانی می‌توانند تسهیلات اشتغال‌زایی دریافت کنند؟

سید فرید موسوی، در خصوص وضعیت اشتغال جوانان گفت: اینکه آیا با ارائه تسهیلات بانکی ارزان قیمت و توزیع پول می‌توان در کشور اشتغال پایدار ایجاد کرد، موضوعی است که تجربه شده و نتیجه مطلوبی برای کشور به همراه نداشته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ارائه وام‌های اشتغالزایی هدفمند در ایجاد اشتغال برای بخشی از بیکاران جامعه، بی تأثیر نیست اما برای تحول در رفع مشکل بیکاری باید فضای کسب و کار رونق یابد.

انتقاد از رتبه ۱۲۴ ایران از لحاظ فضای کسب‌و‌کار در دنیا

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از رتبه ۱۲۴ ایران از لحاظ فضای کسب وکار در دنیا، تصریح کرد: در حال حاضر میزان حجم نقدینگی در کشور بالا بوده بنابراین باید با تسهیل فضای کسب وکار نقدینگی را به بخش اشتغال سوق داد.

موسوی ادامه داد: بخش قابل توجهی از تسهیلات بانکی به بخش تولید اختصاص داده می‌شود اما باید توجه داشت شبکه بانکی کشور نیز دارای مشکلات و چالش‌های است و به دلیل اینکه در سال‌های گذشته شبکه بانکی با مشکلاتی روبرو بوده، از قدرت وام دهی بانک‌ها کاسته شده است.

در حال حاضر صندوق‌های در کشور وجود دارد که از کارآفرینی و کسب و کارهای نو حمایت می‌کنند و از طریق بانک عامل تسهیلات بانکی پرداخت می‌کنند.

موسوی در ادامه گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد: مصوبه مجلس مبنی بر برداشت یک و نیم میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستایی به این معنی نیست که تسهیلات اشتغال‌زایی تنها باید به روستاییان پرداخت شود بلکه هرشهروند ایرانی اگر بتواند در روستاها کارآفرینی ایجاد کند می‌تواند از تسهیلات مذکور استفاده کند.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در راستای اشتغالزایی از طرح‌های که دارای توجیه فنی و اقتصادی است حمایت می‌شود.

 

منبع: ایسنا


این مطلب را به اشتراک بگذارید