چگونگی ثبات قیمت‌ها تا خرداد

معاون وزیر صنعت با تشریح دلیل اصرار دولت بر ثبات قیمت‌ها تا خردادماه، از بررسی موضوع تخصیص یارانه نقدی به تولیدکنندگان کالاهای موثر در معاش مردم خبر داد و گفت: این مسئله در دولت در حال بررسی است.  مهدی کرباسیان در گفت‌ و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در مورد دلیل اصرار دولت بر

معاون وزیر صنعت با تشریح دلیل اصرار دولت بر ثبات قیمت‌ها تا خردادماه، از بررسی موضوع تخصیص یارانه نقدی به تولیدکنندگان کالاهای موثر در معاش مردم خبر داد و گفت: این مسئله در دولت در حال بررسی است.

 مهدی کرباسیان در گفت‌ و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در مورد دلیل اصرار دولت بر ثابت ماندن قیمت برخی محصولات صنعتی تا خرداد ماه، اظهار داشت: درست است که قیمت تولید محصولات صنعتی افزایش یافته ولی سیاست دولت این است که به منظور کمک به مصرف‌کنندگان، با استفاده از سهم تولید از درآمد هدفمند‌ی یارانه‌ها، قیمت کالاهایی را که در زنجیره تولید اثر می‌گذارد، تا مدتی ثابت نگه دارد.

 
وی تصریح کرد: البته این به معنی کاهش هزینه تمام شده تولید کارخانه‌ها نیست، بلکه دولت یارانه‌‌ای را به این بخش تزریق خواهد کرد.
کرباسیان افزود: برای اینکه افزایش قیمت حامل‌های انرژی مانند برق و گاز بر روی قیمت کالاها اثر‌گذار نباشد، دولت بر ثابت ماندن قیمت مواد اولیه صنعتی تا خرداد ماه تأکید دارد.
وی ادامه داد: اگر از محل هدفمندی یارانه‌ها به بخش تولید کمک نشود، تولید‌کنندگان مجبورند قیمت محصولاتشان را اصلاح کنند.
وی تصریح کرد: یارانه نقدی به صنایع انرژی‌بر و صنایع تولید‌کننده کالاهای موثر در معاش مردم اختصاص خواهد یافت.
وی افزود: این موضوع در دولت در حال بررسی است.
به گفته رئیس سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی، اگر امکان پرداخت یارانه نقدی فراهم نباشد، قیمت‌ جدید محصولات محاسبه و اعمال خواهد شد که این رشد قیمت برای برخی کالاها 2 درصد، برای برخی 5 درصد و برای برخی دیگر نیز بیشتر خواهد بود.
 
 
فارس
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند