چین به آفریقا 50 میلیارد دلار وام می‌دهد

چین به آفریقا 50 میلیارد دلار وام می‌دهد

بانک توسعه چین پنجاه میلیارد دلار را برای سرمایه گذاری و تامین مالی در قاره آفریقا اختصاص داده است.

این بزرگ ترین نهاد مالی توسعه در جهان قصد دارد برای سرمایه‌گذاری در پانصد طرح در 43 کشور آفریقایی این رقم را اختصاص دهد.

به گزارش تجارت‌نیوز، لیو یونگ، سخنگو و اقتصاددان ارشد این بانک ضمن اعلام خبر فوق افزود: تامین مالی گسترده اختصاص داده شده توسط این بانک، به توسعه بخش‌های اقتصادی ملی در حوزه های زیرساخت‌ها، انرژی، بهره‌برداری معادن، مخابرات، تولیدات کارخانه‌ای و رفاه اجتماعی کشورهای آفریقایی کمک کرده است.
در حال حاضر حجم مالی در گردش صندوق توسعه چین و آفریقا که توسط صندوق سرمایه‌گذاری بانک توسعه چین اداره می‌شود به ده میلیارد دلار رسیده است.

به گفته آقای لیو، این صندوق 4 میلیارد و ششصد میلیون دلار در بیش از 90 طرح در 36 کشور آفریقایی سرمایه گذاری کرده است که سه میلیارد و سیصد میلیون دلار آن تاکنون جذب شده است. در عین حال این صندوق گردش بیش از 23 میلیارد دلار سرمایه گذاری از سوی شرکت های چینی در آفریقا را تسهیل کرده است.

به گفته سخنگوی بانک توسعه چین، میزان وام‌های خاص بانک، اعطایی به شرکت‌های کوچک و متوسط آفریقایی تا 6 میلیارد دلار افزایش یافته است که 32 کشور را پوشش می‌دهد و هم اکنون چهار میلیارد و دویست میلیون دلار در این حوزه تعهد تخصیص وام شده است.

 

منبع: صداوسیما

 

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند