سخنگوی وزارت خارجه چین:

چین به همکاری‌های اقتصادی خود با ایران ادامه می‌دهد

چین به همکاری‌های اقتصادی خود با ایران ادامه می‌دهد

سخنگوی وزارت خارجه چین تاکید کرد چین به رغم اقدامات یک‌جانبه تحریمی، همچنان در درازمدت به همکاری‌های معمول با ایران در چارچوب قانون حقوق بین‌المللی ادامه خواهد داد.

سخنگوی وزارت خارجه چین با بیان اینکه کشورش با هر اقدامی در راستای پیشبرد تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران مخالف است، تاکید کرد پکن به همکاری‌های اقتصادی خود با تهران ادامه می‌دهد.

به گزارش تجارت‌نیوز، «هوا چون اینگ» روز چهارشنبه در پکن تاکید کرد چین به رغم اقدامات یک‌جانبه تحریمی، همچنان در درازمدت به همکاری‌های معمول با ایران در چارچوب قانون حقوق بین‌المللی ادامه خواهد داد.

او خاطرنشان کرد بین چین و ایران همکاری بر اساس منطق و درایت و قانون انجام می‌شود و این همکاری باید مورد احترام قرار گیرد.

وی در پاسخ به سوالی درباره برجام گفت: این یک توافق بسیار مهم بین‌المللی و جامع برای پایان دادن به موضوع هسته‌ای ایران است و همه جوانب ذی‌ربط باید به آن پایبند باشد و پکن بارها این موضع را به صورت شفاف اعلام کرده است.

«هوا» به بیانیه مشترک وزیران خارجه برجام در نیویورک در ماه سپتامبر اشاره کرد و افزود: آنها در این بیانیه تاکید نموده‌اند که باید از همکاری اقتصادی با ایران بر اساس این توافق حفاظت شود.

به گفته این سخنگو، چین از هر راه‌حل منطقی و درست استقبال می‌کند و به همکاری‌های معمول اقتصادی و تجاری با ایران ادامه خواهد داد و از هر توافقی که بین طرفین است و همچنین توافقات مربوط به منع اشاعه و پیشبرد صلح و امنیت در خاورمیانه و حفظ نظام چند جانبه بین‌المللی و مقررات ذی‌ربط جهانی حمایت و حراست می‌کند.

وی گفت که چین و اتحادیه اروپا و دیگر جوانب ذی‌ربط از حقوق مشروع و منافع خود در این ارتباط حفاظت خواهند کرد.

 

منبع: ایرنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند