چین در دبی سرمایه‌گذاری می‌کند

چین در دبی سرمایه‌گذاری می‌کند

چین که با آمریکا دچار تنش تجاری شده به تازگی 3.4 میلیارد دلار در دو زیرساخت دبی سرمایه‌گذاری کرده تا فعالیت‌های تجاری خود را در خاورمیانه گسترش دهد.

به گزارش تجارت‌نیوز، خبرگزاری بلومبرگ از سرمایه‌گذاری ۴/ ۳ میلیارد دلاری چین در دو زیرساخت تجاری دبی خبر داده است، خبری که از افزایش نفوذ این دومین اقتصاد بزرگ جهان در حوزه خلیج‌فارس حکایت دارد.

براساس این گزارش، قرار است چین ۴/ ۲ میلیارد دلار در یک زیرساخت تجاری دبی به مساحت حدود ۶/ ۵ میلیون مترمربع سرمایه‌گذاری کند. فعالیت این منطقه عمدتا با هدف نگهداری کالاهای چینی برای ارسال به مناطق مختلف جهان خواهد بود.

این خبر را گروه بنادر دبی موسوم به «دی‌پی‌ورلد» طی بیانیه‌ای در روز شنبه و به نقل از شیخ محمد بن‌راشد آل‌مکتوم، حاکم دبی اعلام کرد. در این بیانیه آمده است: «این منطقه شامل بازارهای عمده‌فروشی و خرده‌فروشی خواهد بود که به تقویت تجارت منطقه‌ای و بین‌المللی کمک خواهد کرد.»

علاوه بر این، «دی‌پی‌ورلد» توافقی را با چین امضا کرده است که براساس آن این اقتصاد بزرگ جهان یک پروژه یک میلیارد دلاری را در دبی راه‌اندازی خواهد کرد که فعالیت آن در زمینه واردات، فرآوری، بسته‌بندی و صادرات محصولات کشاورزی، دریایی و دام‌و‌طیور خواهد بود.

از زمانی که چین در سال ۲۰۱۷ یک سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیون دلاری در منطقه صنعتی ابوظبی انجام داد، امارات‌متحده‌عربی به‌دنبال جذب سرمایه و شرکت‌های چینی بوده است. در سال ۲۰۱۶ همچنین شرکت حمل‌ونقل چینی کاسکو توافق کرد که بالغ بر ۷۳۸ میلیون دلار در یک بندر جدید ابوظبی سرمایه‌گذاری کند.

منبع: دنیای اقتصاد

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند