تقوی نژاد خبر داد:

کارت‌های بازرگانی ۲۵ هزار میلیارد مالیات معوقه دارند

کارت‌های بازرگانی ۲۵ هزار میلیارد مالیات معوقه دارند
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: در حوزه کارت بازرگانی حدود هشت هزار میلیارد تومان معوقات مالیاتی داریم که با جرایم آن به حدود ٢٥ هزار میلیارد تومان بالغ می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، سید کامل تقوی نژاد رئیس کل سازمان امور مالیاتی در اجلاس سراسری مالیاتی گفـت: مهمترین مطالبه من از همکاران سازمان این است که در دو ماه باقیمانده سال باید تلاشتان را مضاعف بکنید. من در جاهای دیگر هم که کار می‌کردم معمولا وقتی می‌گفتند که مثلا دو ماه دیگر وقت دارید، من معمولا دو ماه را نمی‌پذیرفتم و میگفتم که چهار ماه. چون اگر از امروز تصمیم بگیرید که دو برابر کار کنید، خوب زمان دو برابر می شود. باید سرعت کار را بیشتر کنیم.

معاون وزیر اقتصاد افزود: در پرونده‌های رسیدگی شده به ویژه در مرحله‌ای که باید روسای مالیاتی کار را انجام دهند و همینطور در هیات‌های حل اختلاف، باید سرعت کار را بالا ببریم.

رئیس سازمان مالیاتی افزود: رسیدگی و قطعی سازی ٢٠٠ پرونده بزرگ ارزش افزوده و ١٠٠٠ پرونده بزرگ مالیات‌های مستقیم بیش از ٨٠ درصد وصولی‌مان را محقق می کند.

وی با بیان اینکه وصول معوقات و مبارزه با فرار مالیاتی و شناسایی مودیان جدید از دیگر برنامه‌های جدی ما در ماه‌های باقیمانده سال است، تصریح کرد: تنها در حوزه کارت بازرگانی حدود هشت هزار میلیارد تومان معوقات مالیاتی داریم که با جرایم آن به حدود ٢۵ هزار میلیارد تومان بالغ می‌شود که تمرکز بر این بدهی‌ها، بسیاری ضروری است.

براین اساس، در سال ۹۷ طبق قانون بودجه باید رقمی بالغ بر ۱۴۲ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی به همراه واردات وصول شود که تنها ۱۲۰۰ پرونده ۸۰ درصد مالیات‌ها یعنی حدود ۱۱۳ هزار میلیارد تومان را تشکیل می‌دهد.

منبع: فارس

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند
مطالب گزیده از سراسر وب پیشنهاد یکتانت