کارلوس کی‎‌روش در لیست بدترین مربیان تیم‌های بزرگ فوتبال

کارلوس کی‎‌روش در لیست بدترین مربیان تیم‌های بزرگ فوتبال

سرمربی تیم ملی کشورمان؛ در لیست بدترین مربیان تاریخ تیم‌های بزرگ باشگاهی فوتبال قرار دارد.

قرار گرفتن نام کارلوس کی‌روش در لیست بدترین مربیان به سال 2003-2004 برمی‌گردد، زمانی که این مربی پرتغالی هدایت رئال مادرید را برعهده گرفت.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نظر سایت روسی اسپورت دیالوگ، ویژگی اصلی کی‌روش توانایی در کشف استعدادها است و همین موضوع باعث شد تا الکس فرگوسن سرمربی منچستر یونایتد او را به عنوان دستیار خود انتخاب کند.

پس از آن در سال 2003، عملکرد ضعیف ویسنته دل بوسکه در تیم رئال‌مادرید باعث شد، فلورنتینو پرز رئیس باشگاه رئال با نظر خورخه والدانو مدیر ورزشی این تیم دل‌بوسکه را از سمت خود برکنار کنند و به جای او از کارلوس کی روش پرتغالی استفاده کنند.

کارلوس کی‌روش هدایت کهکشانی‌ها را پذیرفت و راهی تیم رئال مادرید شد اما نتوانست نتیجه لازم را کسب کند و وضعیت رئالی‌ها بدتر شد.

مدیریت کی روش در آن زمان خوب نبود و بازیکنان جوان هیچ حسابی از او نمی‌بردند و این باعث شد تا پرز قراردادش را با این مربی فسخ کند و خورخه والدانو نیز از اخراج دل بوسکه اظهار پشیمانی کرد.

با این وجود کی روش در سال 2003 همراه با ستاره‌های کهکشانی قهرمان لالیگا و جام حذفی اسپانیا شد اما در فصل 2004 با 5 شکست متوالی در بازی‌های آخر لالیگا و از دست دادن امتیاز باعث شد رئال مادرید در جایگاه چهارم جدول قرار گیرد و همین موضوع نقطه سیاهی در کارنامه کاری کی‌روش در رقابت‌های باشگاهی شد.

در نهایت جایگاه چهارمی کهکشانی‌ها باعث شد نام کی روش در کنار روی جانسون، گاسپرینی، رونالد کومان و آندرس ویلاس بواس در لیست بدترین مربیان در تیم‌های بزرگ باشگاهی قرار گیرد.

کی روش در سال 2011 با تیم ملی ایران قرار داد بست و از آن زمان تاکنون موفق شد همراه با تیم ملی ایران حضور در جام جهانی 2014 برزیل و 2018 روسیه را تجربه کند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند