کارمندان رشوه‌گیر از آمازون اخراج می‌شوند

کارمندان رشوه‌گیر از آمازون اخراج می‌شوند

شرکت آمازون بزودی طرحی ویژه را برای اخراج کارمندان رشوه‌بگیر اجرایی می‌کند. کارمندانی که اغلب در قبال رشوه اطلاعات خصوصی شرکت را افشا می‌کنند.

کارکنان آمازون به‌علت حساسیت و اهمیت کار خود اغلب در معرض رشوه‌های مختلف قرار می‌گیرند اما مهم این است که رشوه‌های مذکور را نپذیرند. موضوعی که برای شرکت آمازون از اهمیت بسزایی برخوردار است. بر همین اساس آمازون کارمندان خود را که داده‌های محرمانه و خدمات دیگر را در مقابل رشوه‌های نقدی ارائه می‌کنند، بررسی می‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داد که آمازون گزارش‌های مرتبط به کارکنانی را که به اطلاعات خصوصی شرکت یا مشتریان دسترسی دارند بررسی می‌کند. بسیاری از کارکنان آمازون در بخش‌هایی کار می‌کنند که در صورت افشای اطلاعات ضررهایی سنگین به شرکت وارد می‌کنند.

گاهی اوقات اطلاعات مرتبط با فروشگاه الکترونیک به فروشندگان ناشناس، کارگزاران و دیگر افرادی که با بازار آشنایی دارند به اشتراک گذاشته می‌شود در واقع کارمندان در نقش واسطه‌ها‌یی عمل می‌کنند که نظرات منفی را حذف و سایت‌های ممنوعه را برای کاربران باز می‌کنند.

این تحقیقات در ماه مه آغاز شد، یعنی درست پس از آنکه شرکت آمازون به نشر اطلاعات خود در چین مشکوک شد. گزارش‌های رشوه‌خواری آخرین چالش آمازون در محافظت از یکپارچگی بازار، پس از سال‌ها کار برای ریشه کن کردن این موضوع است.

از سال 2015، آمازون اقدامات قانونی ویژه‌ای را برای مبارزه با کلاهبرداری‌ها انجام داده است.

 

منبع: روزنامه ایران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند