کد خبر: 230164

کار سقف‌گذاری ۱۶۰۰ واحد مناطق زلزله‌زده پایان یافت

رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه، از اتمام کار سقف‌گذاری یک هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی آسیب‌دیده استان خبر داد و گفت: تاکنون چهار هزار و ۲۰۰ واحد دیگر اسکلت‌گذاری شده و یک‌هزار و ۷۵۰ واحد نیز دیوار‌چینی شده است.

سرویس جامعه -

رضا خواجه‌ای با بیان اینکه کار آواربرداری ۱۹ هزار و ۱۰۰ واحد نیز انجام شده است، افزود: ۱۰ هزار و ۸۷۰ واحد نیز عملیات پی کنی آن‌ها به اتمام رسیده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی همچنین از اجرای بتن فنداسیون ۶ هزار و ۵۱۷ واحد در مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه خبر داد.

رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه در ادامه با اشاره به وجود ۳۵ هزار و ۲۰۰ واحد احداثی، یادآور شد: ۵۹ هزار و ۶۴۲ واحد تعمیری نیز در مناطق زلزله زده استان وجود دارد.

وی گفت: از مجموع واحدهای تعمیری، عملیات بازسازی ۳۱ هزار واحد آغاز و تاکنون کار تعمیر و مرمت ۲۲ هزار واحد نیز به اتمام رسیده است.

خواجه‌ای همچنین از معرفی ۶۶ هزار واحد به بانک‌های عامل برای دریافت تسهیلات خبر داد و گفت: از این تعداد، بانک‌ها با ۴۳ هزار و ۷۰۰ واحد عقد قرارداد کرده و تسهیلات نیز به نوبت ثبت نام در حال پرداخت شدن است.

این مقام مسئول در ادامه با تاکید بر اینکه مشارکت مردم در امر بازسازی ضروری است، گفت: تلاش می‌کنیم واحدهای تعمیری مناطق روستایی تا نیمه اول خرداد و واحدهای احداثی نوع یک در این مناطق تا پایان شهریور آماده و تحویل مردم شود.

وی همچنین در خصوص واحدهای احداثی شهری نیز گفت: این دسته از واحدها به دلیل زمان‌بری بیشتر تلاش می‌شود تا پایان سال ۹۷ آماده و تحویل مردم شود.

زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله، ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.

این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی‌های صورت گرفته حدود یکصد هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.

 

منبع: ایرنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.23)
1342.1
3.1
مثقال طلا (%0.11)
735900
800
سکه امامی (%0)
1829000
دلار (%0)
4200
یورو (%0)
6775
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.