کد خبر: 200504

کاهش بی‌سابقه ارزش بیت‌کوین

سقوط ارزش ارزهای رمزگذاری‌شده روز جمعه در حالی اتفاق افتاد که این ریزش نسبت به ماه قبل بی‌سابقه اعلام شده است.

سرویس بازار -

یکی از دلایلی که پشت این ریزش اعلام شده، ارتباط با دیگر ارزهای رمزگذاری شده است. گروهی مدعی هستند که ارز رمزگذاری شده «تدر» پشت این کاهش‌ها قرار دارد که سبب ریزش بازار شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، ترس‌ها از شایعاتی نشات می‌گیرند که می‌گوید «تدر» سبب شده قیمت ارزهای دیجیتالی در بازار سقوط کند و انشعاب‌هایی در بازار بیت کوین اتفاق بیفتد.

تدر چیست؟

«تدر» نوعی رمزگذاری ارز است که سازندگان آن مدعی هستند که به دلار آمریکا وابسته است. این نوع رمزگذاری بسیار پایدارتر از سکه‌های دیجیتالی عنوان شده که نوسان‌های بزرگ دارند.

این ارز دیجیتال رمزگذاری شده در سال ۲۰۱۵ ایجاد شد و به لحاظ تئوری اینگونه است که یک دلار برای یک سکه پرداخت می‌شود.

براساس اعلام وب سایت ارزهای رمزگذاری شده، این ارز در حال حاضر ۲٫۲ میلیارد دلار «تدر» در گردش دارد.

تدر استفاده از روش‌هایی که به ارزهای مجازی امکان می‌دهد تا سریع و ارزان وارد جریان معامله شوند، را امکان پذیر کرده است. همچنین، مبادلات با برخی بانکها نیز توسط این ارز امکان پذیر است.

کاربران می گویند که این پول ارزنده‌ای است به این دلیل که قابل مبادله است، در حالی که سایر ارزها از جمله بیت‌کوین ریسک بالایی دارند.

 

منبع: ساعت ۲۴

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.