کد خبر: 190468

کاهش بی‌سابقه بارندگی‌ها در همدان

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان همدان از کاهش بی‌سابقه بارندگی‌ها در استان و کشور خبر داد.

حاکمیت شرایط کم‌بارشی در همه نقاط کشور
سرویس بازار -

نادر پیرتاج‌همدانی تصریح کرد: بارندگی‌ها از اول سال زراعی در استان به طور میانگین ۵۵ درصد و در شهر همدان ۶۰ درصد کاهش داشته به طوریکه این کاهش شدید بارش‌ها طی دو دهه گذشته بی‌سابقه بوده و نسبت به ۴۰ سال اخیر که همزمان با تأسیس مرکز آب و هوای استان نیز بوده، این کاهش امسال ۳ مورد تکرار شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی از کاهش ۲ تا ۵ درجه‌ای دما از فردا تا دو روز آینده خبر داد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر آب و هوای استان صاف تا کمی ابری است و در دو روز آینده با کاهش دما همراه خواهد بود.

پیرتاج‌همدانی اظهار کرد: از اواخر امروز به تدریج افزایش ابر بر آسمان استان حاکم خواهد بود و تا فردا ظهر در برخی مناطق استان احتمال بارش خفیف و پراکنده به صورت بارش برف وجود دارد.

وی با بیان اینکه امروز وزش باد را خواهیم داشت، یادآور شد: از فردا بعدازظهر تا روز چهارشنبه جو هوای استان پایدار و نسبتا آفتابی و بدون گردوغبار پیش‌بینی می‌شود.

پیرتاج‌همدانی با اشاره به اینکه کمینه دمای شهر همدان ۷ درجه سانتیگراد زیر صفر و بیشینه دما ۱۵ درجه گزارش شده است، گفت: سردترین و گرم‌ترین شهرستان‌های استان به ترتیب با منفی ۷ درجه زیر صفر در اسدآباد و ۱۵ درجه بالای صفر در قهاوند در ۲۴ ساعت گذشته به ثبت رسیده است.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0)
1335.5
مثقال طلا (%0.34)
738000
2500
سکه امامی (%0.11)
1833000
2000
دلار (%0)
4200
یورو (%0.88)
6800
60
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.