کاهش تولید نفت روسیه ماه‌ها طول می‌کشد

وزیر انرژی روسیه پس از اتمام نشست کشورهای عضو و غیر عضو اوپک گفت که ممکن است ماه‌ها طول بکشد تا سطح تولید نفت روسیه به هدف تعیین شده برسد.
کاهش تولید نفت روسیه ماه‌ها طول می‌کشد

وزیر انرژی روسیه پس از اتمام نشست کشورهای عضو و غیر عضو اوپک گفت که ممکن است ماه‌ها طول بکشد تا سطح تولید نفت روسیه به هدف تعیین شده در توافق کاهش تولید اجلاس مذکور برسد.

به گزارش تجارت‌نیوز، اجلاس روز پنجشنبه و جمعه اعضای عضو و غیرعضو سازمان اوپک درحالی برگزار شد که بازار به دلایل مختلف از جمله دخالت‌های آمریکا با مازاد عرضه مواجه شده بود و قیمت جهانی نفت سقوط چشم‌گیری داشت. این اجلاس در حالی به پایان رسید که کشورهای تولیدکننده نفت به یک توافق کاهش تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه‌ای دست یافتند و قرار شد این تصمیم را از ابتدای سال جدید میلادی اجرایی کنند.

در اجلاس روز پنج شنبه و جمعه، اعضای اوپک توافق کردند تولید خود را برای دوره شش ماهه (از ابتدای سال جدید میلادی) ۸۰۰ هزار بشکه در روز کاهش دهند این درحالی است که کشورهای غیر اوپکی نیز برای کاهش ۴۰۰ هزار بشکه‎ای تولید نفت به توافق رسیده‎اند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، حالا الکساندر نوواک، وزیر انرژی روسیه در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی پس از پایان این نشست، ضمن اشاره به اهداف ذکر شده در توافق کاهش تولید کشورهای عضو و غیرعضو اوپک خاطرنشان کرد که ممکن است ماه‌ها طول بکشد تا سطح تولید نفت روسیه به هدف موردنظر توافق کاهش تولید برسد.

به گفته برخی از منابع آگاه، سهم روسیه از کاهش تولید نفت قرار است با دو درصد کاهش نسبت به میزان آن در ماه اکتبر سال جاری میلادی به ۲۲۸ هزار بشکه در روز برسد.

 

منبع: ایسنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز