کد خبر: 163396

کاهش شاخص‌های فقر و گرسنگی در ایران

محمدعلی طهماسبی گفت: شاخص‌های فقر و گرسنگی در ایران کاهش‌یافته و فقط سه درصد از سوء‌تغذیه در کشور مربوط به فقر است که نشان می‌دهد سوء‌تغذیه تناسبی با فقر ندارد.

سرویس اقتصاد کلان -

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: شاخص‌های فقر و گرسنگی در ایران کاهش‌یافته و فقط سه درصد از سوء‌تغذیه در کشور مربوط به فقر است که نشان می‌دهد سوء‌تغذیه تناسبی با فقر ندارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمدعلی طهماسبی در مراسم تجلیل از برترین‌های صنعت غذای مازندران با بیان این‌که در چند سال گذشته شیوع لاغری در کودکان افزایش یافته است، اظهار کرد: درصد مرگ کودکان زیر پنج‌سال نیز در کشور کاهش یافته است، این آمارها نشان می‌دهد ایران در مقابله با فقر و گرسنگی موفق عمل کرده است.

طهماسبی الگوی غذایی غلط را موجب بروز سوءتغذیه دانست و اظهار کرد: سوءتغذیه امکان دارد در افراد ثروتمند نیز به وجود آید چون این عارضه دلایل زیادی دارد که یکی ار آن‌ها الگوی نامناسب غذایی است.

وی با بیان این‌که آمارهای جهانی نشان می‌دهد در ۲۰ سال گذشته شاخص‌های فقر و گرسنگی در ایران ۶۰ درصد کاهش یافته است، اظهار کرد: رتبه ایران در تامین سرانه انرژی نیز در مقایسه با قبل از انقلاب از ۵۴ درصد به ۸۳ درصد رسیده است.

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی به میانگین تولید محصولات کشاورزی در اراضی باغی و زراعی مازندران اشاره کرد و گفت: میانگین تولید برنج در واحد هکتار در اراضی شالیزرای مازندران پنج تُن است در صورتی که کشاورزان نمونه ۱۳ تن برداشت داشته‌اند.

این مسئول در ادامه خاطر نشان کرد: این نشان می‌دهد اگر الگوی کشت درست داشته باشیم و بهره‌وری مناسب را در دستور کار قرار دهیم بسیاری از شاخص‌های فقر و گرسنگی را می‌توانیم کاهش دهیم.

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی در برشماری دلایل گسترش فقر و گرسنگی در جهان اظهار کرد: تخریب و فرسایش خاک، کاهش بارش بارانف گرم‌شدن کره زمین، تخریب مراتع، آلودگی زیست محیطی، افزایش جمعیت و توریع ناعادلانه ثروت موجب کاهش تولید غذا و افزایش فقر در سایر نقاط دنیا شده است.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%1.47)
1329.6
19.2
مثقال طلا (%0.62)
668750
4150
سکه امامی (%0.42)
1621100
6800
دلار (%0)
4773
یورو (%0)
5836
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.