کد خبر: 189710

کاهش ۳۷ درصدی سود بزرگ‌ترین بانک آمریکا به دلیل اصلاح مالیاتی

«جی پی مورگان چیس» اعلام کرد: سود این بانک در سه‌ماه پایانی سال ۲۰۱۷ میلادی به دلیل اصلاح قوانین مالیاتی آمریکا، ۳۷ درصد کاهش پیدا کرد.

مورگان+تجارت نیوز
سرویس اقتصاد جهان -

سود «جی پی مورگان چیس»، بزرگ ترین بانک آمریکا به لحاظ دارایی در سه‌ماه پایانی سال ۲۰۱۷ میلادی به دلیل اصلاح قوانین مالیاتی در آمریکا با ۳۷ درصد کاهش روبرو شد؛ اما روند وام دهی این بانک، افزایشی گزارش می‌شود که حاکی از وضعیت خوب مصرف کنندگان آمریکایی دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر همین اساس، درآمد سه‌ماه پایانی سال ۲۰۱۷ میلادی «جی پی مورگان چیس» ۴.۲۳ میلیارد دلار ثبت شده که تقریبا ۴۰ درصد کمتر از مدت مشابه سال ۲۰۱۶ میلادی با رقم ۶.۷۳ میلیارد دلار است.

به گفته تحلیل‌گران اقتصادی، کاهش مالیات شرکت‌ها از ۳۵ درصد به ۲۱ درصد تاثیر منفی بر روی سودهی بانک‌ها گذاشته است و پیش از این برخی از بانک‌های بزرگ جهان هم نسبت به روند نزولی سود خود در سه‌ماه پایانی سال به دلیل اصلاح قوانین مالیاتی در آمریکا اذعان کرده بودند.

البته «جیمی دیمون» مدیر عامل «جی پی مورگان چیس» بر این باور است که کاهش مالیات، اقتصاد آمریکا را رونق خواهد داد و درآمد طبقه متوسط آمریکا بهبود پیدا می‌کند؛ ضمن اینکه مجموع درآمد این بانک در سال ۲۰۱۷ میلادی در بخش‌های مختلف به غیر از تاثیر منفی کاهش مالیاتی در سه‌ماه پایانی سال، افزایش نشان می‌دهد.

بر همین اساس، میزان استفاده مصرف کنندگان آمریکایی از کارت‌های اعتباری با ۱۳ درصد افزایش به ۱.۲ تریلیون دلار رسیده است.

 

منبع: رویترز

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.59)
1337.4
7.8
مثقال طلا (%0.12)
735800
900
سکه امامی (%0)
1829000
دلار (%0)
4200
یورو (%0)
6775
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.