کاهش ۳۷ درصدی سود بزرگ‌ترین بانک آمریکا به دلیل اصلاح مالیاتی

کاهش ۳۷ درصدی سود بزرگ‌ترین بانک آمریکا به دلیل اصلاح مالیاتی

«جی پی مورگان چیس» اعلام کرد: سود این بانک در سه‌ماه پایانی سال ۲۰۱۷ میلادی به دلیل اصلاح قوانین مالیاتی آمریکا، ۳۷ درصد کاهش پیدا کرد.

سود «جی پی مورگان چیس»، بزرگ ترین بانک آمریکا به لحاظ دارایی در سه‌ماه پایانی سال ۲۰۱۷ میلادی به دلیل اصلاح قوانین مالیاتی در آمریکا با ۳۷ درصد کاهش روبرو شد؛ اما روند وام دهی این بانک، افزایشی گزارش می‌شود که حاکی از وضعیت خوب مصرف کنندگان آمریکایی دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر همین اساس، درآمد سه‌ماه پایانی سال ۲۰۱۷ میلادی «جی پی مورگان چیس» ۴.۲۳ میلیارد دلار ثبت شده که تقریبا ۴۰ درصد کمتر از مدت مشابه سال ۲۰۱۶ میلادی با رقم ۶.۷۳ میلیارد دلار است.

به گفته تحلیل‌گران اقتصادی، کاهش مالیات شرکت‌ها از ۳۵ درصد به ۲۱ درصد تاثیر منفی بر روی سودهی بانک‌ها گذاشته است و پیش از این برخی از بانک‌های بزرگ جهان هم نسبت به روند نزولی سود خود در سه‌ماه پایانی سال به دلیل اصلاح قوانین مالیاتی در آمریکا اذعان کرده بودند.

البته «جیمی دیمون» مدیر عامل «جی پی مورگان چیس» بر این باور است که کاهش مالیات، اقتصاد آمریکا را رونق خواهد داد و درآمد طبقه متوسط آمریکا بهبود پیدا می‌کند؛ ضمن اینکه مجموع درآمد این بانک در سال ۲۰۱۷ میلادی در بخش‌های مختلف به غیر از تاثیر منفی کاهش مالیاتی در سه‌ماه پایانی سال، افزایش نشان می‌دهد.

بر همین اساس، میزان استفاده مصرف کنندگان آمریکایی از کارت‌های اعتباری با ۱۳ درصد افزایش به ۱.۲ تریلیون دلار رسیده است.

 

منبع: رویترز

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند