کدام استان‌ها بالای ۶۰ درصد کسری بارش دارند؟

کدام استان‌ها بالای ۶۰ درصد کسری بارش دارند؟

بررسی آمار بارش‌های ایران به صورت استان به استان نشان می‌دهد که در برخی استان‌های کشور، کسری بارش‌ها نسبت به مدت مشابه سال قبل به بیش از ۶۰ درصد می‌رسد.

بر اساس آمار رسمی دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت مدیریت منابع آب ایران، از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهرماه 96) تا نیمه تیرماه (15 تیرماه 97) مجموع بارش های کشور به 166.7 میلیمتر رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، ثبت 166.7 میلیمتر بارش در سال جاری در حالی است که در مدت مشابه سال قبل شاهد ثبت 226.5 میلیمتر بارش بودیم که مقایسه این دو رقم از کاهش 26.4 درصدی بارش‌ها در سال آبی جاری حکایت دارد.

همچنین در مدت مشابه به صورت متوسط در درازمدت (آمار 49 ساله) میزان بارش‌های کشور 239.1 میلیمتر بوده که مقایسه این رقم با میزان بارش‌های سال آبی جاری، نشان دهنده افت 30.3 درصدی بارش‌ها است.

بررسی آمار بارش های ایران به صورت استان به استان نشان می‌دهد که در برخی استان‌های کشور، کسری بارش‌ها نسبت به مدت مشابه سال قبل به بیش از 60 درصد می رسد.

در این بین شدیدترین کاهش بارش را در استان هرمزگان با 79.4- درصد شاهد هستیم.

پس از آن استان‌های سیستان و بلوچستان با 71.9- درصد، کرمان با 69.4- درصد، فارس با 65.7- درصد و بوشهر با 60.5- درصد دیگر استانهای کشور با کاهش بارش بیش از 60 درصد نسبت به سال گذشته هستند.

 

منبع: تسنیم

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند