کد خبر: 204988

کدام کالاها در هفته گذشته گران شد؟

بررسی قیمت خرده‌فروشی یازده قلم کالای اساسی در سبد خانوار نشان می‌دهد قیمت ۶ قلم کالا در هفته منتهی به بیستم بهمن‌ماه تغییر چندانی را نسبت به هفته مشابه ماه قبل نشان نداده است .

سرویس بازار -

بر اساس بررسی‌های صورت گرفته میوه‌های تازه و تخم مرغ دو گروه کالایی بودند که در این هفته نسبت به مدت مشابه ماه قبل رشد محسوس قیمت را شاهد بودند. قیمت تخم مرغ در هفته منتهی به بیستم بهمن با افزایشی ۱۲.۵ درصدی و قیمت میوه‌های تازه با رشدی در حدود ۱۰ درصد صدر نشین رشد قیمت در سبد مصرفی بودند.

به گزارش تجارت‌نیوز، هر شانه تخم مرغ به قیمت ۱۵ هزار و ۸۴۶ هزار تومان به طور متوسط در تهران به فروش می‌رسد.

لبنیات، برنج و حبوب

بر اساس این گزارش بهای گروه لبنیات در این دوره زمانی کاهشی برابر با ۲.۶ درصد را نسبت به مدت مشابه ماه قبل تجربه کرد. در عین حال هر کیلو برنج داخله درجه یک به قیمت ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان در تهران فروخته می‌شود که تغییر چندانی را نسبت به قبل نشان نمی‌دهد.

بانک مرکزی در این گزارش قیمت برنج خارجی را مورد اشاره قرار نمی‌دهدت اما بهای برنج داخلی درجه دو نیز در هر کیلو به طور متوسط ۹۶۰۰ تومان برآورد شده است.

قیمت جبوب نیز بر پایه این گزارش با رشدی نیم ردصدی تغییر چندانی را در هفته منتهی به بیستم بهمن شاهد نبود.

گوشت

گوشت قرمز و گوشت مرغ در این دوره زمانی با روندی افزایشی روبرو بودند. بهای هر کیلو مرغ در بازار تهران به بیش از ۷۷۰۰ تومان رسید که در عمل رشدی ۶.۲ درصدی را نسبت به مدت مشابه ماه قبل نشان می‌دهد.

در عین حال بهای هر کیلو گوشت گوسفندی با استخوان در سطح شهر بیش از ۴۷ هزار تومان و قیمت هر کیلو گوشت گوساله بی استخوان کمی بیشتر از ۴۱ هزار تومان است. این قیمت افزایشی برابر با ۱.۳ درصد را نسبت به مدت مشابه ماه قبل نشان می‌دهد.

چای و قند

قیمت قند و چای نیز در این هفته تغییر چندانی را شاهد نبود. هر کیلو قند ۳۷۰۰ تومان و هر کیلو شکر ۳۲۰۰ تومان فروخته می‌شود. نیم کیلو چای خارجی نیز در بازار بیش از ۲۴ هزار تومان قیمت دارد که تغییرخاصی را نسبت به گذشته ندارد.

 

منبع: خبرآنلاین

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.