موضوعات داغ:
بارزانی در دیدار با تجار آمریکایی:

کردستان عراق سرمایه‎گذاری خارجی را تشویق می‎کند

کردستان عراق سرمایه‎گذاری خارجی را تشویق می‎کند

«نیچروان بارزانی» نخست وزیر دولت اقلیم کردستان عراق در دیدار با هیات اقتصادی و تجاری آمریکا تاکید کرد: تشویقات لازم برای سرمایه‌گذاری در کردستان عراق به سرمایه گذاران ارائه می‌شود.

بارزانی در دیدار هیات 30 نفره از نمایندگان شرکت‌های بزرگ آمریکایی و تجار این کشور با وی، اعلام کرد که کردستان عراق از شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران خارجی برای فعالیت در این منطقه استقبال کرده و تسهیلات لازم را در این خصوص در اختیار آنها قرار می‌دهد.

به گزارش تجارت‌نیوز،بارزانی افزود: فرصت‌های لازم برای توسعه زیرساخت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاران در کردستان عراق فراهم و قوانین مربوطه نیز اصلاح شده است.

نیچروان بارزانی تصریح نمود که شرایط برای فعالیت شرکت‌های آمریکایی در اقلیم فراهم شده است.

این اولین بار است که یک هیات بزرگ اقتصادی و تجاری آمریکایی وارد اربیل می‌شود. هیات مذکور در طول حضور چند روزه خود با مسئولان و اعضای اتاق‌های بازرگانی منطقه کردستان عراق و اتاق سرمایه‌گذاری دیدار و گفتگو کرد.

استفن فیگن سرکنسول آمریکا در اربیل در کنفرانسی مطبوعاتی در خصوص حضور شرکت‌های این کشور در کردستان عراق اظهار داشت: دولت متبوعش مشوق شرکت‌های آمریکایی برای فعالیت در کردستان عراق می‌باشد و امیدوار است که سفر این هیات زمینه ساز توسعه حضور اقتصادی آمریکا در منطقه گردد.

هیات تجار و بازرگانان آمریکایی روز دوشنبه وارد اربیل در کردستان عراق شد.

در حالی آمریکا در تلاش برای توسعه حضور اقتصادی خود در کردستان عراق است که این کشور ساخت بزرگترین کنسولگری خود در جهان را در اربیل چندی پیش آغاز کرده است.

 

منبع:ایرنا

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند