کسانی که به یارانه نیاز ندارند ثبت‌نام نکنند/درآمدها صادقانه اعلام شود

معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی به مردم توصیه کرد کسانی که به یارانه نقدی نیاز ندارند ثبت نام نکنند. شاپور محمدی درجمع خبرنگاران با اشاره به طرح خوداظهاری یارانه نقدی گفت: این طرح یک طرح ملی است و منافع آن به همه مردم می‌رسد. وی افزود: با اجرای این طرح بیمه و بحث‌های

معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی به مردم توصیه کرد کسانی که به یارانه نقدی نیاز ندارند ثبت نام نکنند.

شاپور محمدی درجمع خبرنگاران با اشاره به طرح خوداظهاری یارانه نقدی گفت: این طرح یک طرح ملی است و منافع آن به همه مردم می‌رسد.

وی افزود: با اجرای این طرح بیمه و بحث‌های حمایتی و تولید نیز توسعه می‌یابد و مردم نیز به منافع بیشتری می‌رسند.

محمدی درباره طرح خوداظهاری یارانه نقدی گفت: دولت این طرح را بر مبنای انتخاب خود افراد در نظر گرفته است و براساس این فرم‌ها درآمدهای مردم ذکر شود.

معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی توصیه کرد: بهتر است مردم در این فرم‌ها درآمدها را به صورت صادقانه اعلام کنند تا بتوان در فاز دوم آثار بهتری را مشاهده کرد.

به گفته وی ، در طرح اولیه نه اصلاح الگوی مصرف و نه تولید به خوبی پیگیری شد اما امیدواریم در فاز دوم هدفگذاری در جهت اجرای صحیح سیاست‌گذاری‌ها ایجاد شود.

محمدی همچنین درباره افزایش قیمت حامل‌های انرژی گفت:‌از مردم خواسته می‌شود از برآورهای شخصی و انتشار ارقام غیر واقعی که به صورت رسمی از سوی دولت اعلام نشده است پرهیز کنند. چرا که این موضوع باعث ایجاد بی اطمینانی در قیمت حامل‌ها می‌شود.

معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان این‌که سخنگوی اقتصادی دولت و مسوولین اجرایی در این باره مشخص هستند و هر یک در مسوولیت خود هستند گفت: مبنای قیمت‌ها براساس اعلام دولت است.

محمدی با تاکید بر این‌که شیب افزایش قیمت‌ها ملایم است، اظهار کرد: قیمت‌های انرژی افزایش نداشته و افزایش قیمت‌ها همانند سایر کالاها در دو سال اخیر با افزایش قیمت مواجه بوده است.

وی درباره افزایش قیمت حامل‌های انرژی نیز گفت: باید افزایش قیمت‌ها به صورت نسبی باشد و منطق اقتصادی صحیحی در این باره در نظر گرفته شده است.

معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: افزایش قیمت‌ها باعث می‌شود تا در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دولت گام برداریم و همچنین بودجه خانوار و بودجه شخصی افراد تاثیرگذار خواهد بود.

محمدی گفت: این روند در بلند مدت و برای تولیدکنندگان موثر خواهد بود و باعث می‌شود تکنولوژی تولید مناسب‌تری در کشور پیش گرفته شود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند