کشاورزان خسارت‌دیده نگران وام‌های خود نباشند

کشاورزان خسارت‌دیده نگران وام‌های خود نباشند

بانک مرکزی تسهیلات دریافتی کشاورزان خسارت دیده از حوادث غیرمترقبه در فاصله سال زراعی ۱۳۹۶ تا امسال را به مدت سه سال امهال کرد.

بانک مرکزی در ابلاغیه‌ای اعلام کرد که موضوع مربوط به امهال تسهیلات دریافتی کشاورزان خسارت دیده را بر اساس ماده ۳۳ قانون برنامه ششم توسعه به مدت سه سال به بانک‌ها ابلاغ کرده است. بر این اساس طبق بند «خ» ماده ۳۳ قانون برنامه ششم توسعه کارگروه موظف است صرفا پس از اعلام استان‌هایی که در سال زراعی ۱۳۹۷-۱۳۹۶ تحت تاثیر حوادث غیرمترقبه قرار گرفته و توسط سازمان مدیریت بحران کشور به استانداری‌ها اعلام شده‌اند، مشمولین واجد بهره مندی از امهال تسهیلات موضوع این تصویب‌نامه را به بانک‌های عامل جهت امهال سه ساله تسهیلات متقاضیان معرفی کند.

به گزارش تجارت‌نیوز،بر این اساس از بانک‌ها خواسته شده با معرفی مشمولین واجد شرایط امهال تسهیلات از طریق کارگروه مندرج در مصوبه دولت، مراتب را در چارچوب ضوابط بانکی اجرا و عملکرد تصویب‌نامه‌های موصوف در مقاطع سه ماهه را به بانک مرکزی ارسال کنند تا متعاقبا مراتب جهت تامین هزینه سه ساله امهال به سازمان برنامه و بودجه کشور منعکس شود.

این ابلاغیه در حالی اجرایی می‌شود بر اساس مصوبه هیات وزیران اجرایی می‌شود که اخیرا نیز وزیر جهاد کشاورزی از بانک مرکزی خواستار بخشودگی جرایم دیرکرد و سود کارمزد خسارت‌دیدگان این بخش که ناشی از حوادث غیرمترقبه است، شده بود.

 

منبع:ایسنا

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند