کشتی‌های نفتکش بالاترین درصد امنیت را دارند

کشتی‌های نفتکش بالاترین درصد امنیت را دارند

ضیایی گفت: کشتی‌های نفتکش بالاترین درصد امنیت را در بین سایر کشتی‌ها دارند، ولی انفجار به حدی بود که هیچ‌یک از اقدامات پاسخگو نبوده است.

یحیی ضیایی مشاور ارشد اتحادیه مالکان کشتی ایران با بیان اینکه چنین حوادثی مانند حادثه نفتکش سانچی به ندرت در حوزه دریایی رخ می‌دهد، اظهار کرد: با وجود چنین تجهیزات مدرن و فنی، رخداد حادثه تصادف در حوزه دریایی نیاز به بررسی کاملا تخصصی و کارشناسی دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی در ادامه افزود: انفجار مواد داخل کشتی، انتشار گازهای سمی و شعله‌های آتش اجازه نجات خدمه را از آنها گرفته بود.

ضیایی تصریح کرد: نیروهای امداد کشور چین در این حادثه کاملا برنامه‌ریزی شده عمل کردند و نحوه امدادرسانی آنها کاملا با امدادرسانی کشور ایران متفاوت است.

مشاور ارشد اتحادیه مالکان کشتی ایران تاکید کرد: انفجارهای پی‌درپی و شعله‌ور شدن آتش تا شعاع ۵۰۰ متری کشتی اجازه‌ خدمت‌رسانی به نیروهای چینی و ایرانی نداده بود.

وی در ادامه افزود: به اعتقاد چینی‌ها انتشار گازهای سمی امکان زنده بودن آن‌ها را به صفر رسانده بود و در همان لحظه اول تمامی خدمه از بین رفته‌ بودند.

ضیایی با اشاره به اینکه کشتی‌های نفتی بالاترین درصد امنیت و سختی را دارند، گفت: در کنار تمامی کشتی‌های نفتی قایق‌های عبور از آتش وجود دارد و اتاق امنی که در برابر آتش مقاوم است ساخته شده است.

وی اظهار کرد: متاسفانه برخورد این نفتکش به حدی وسیع و زیاد بوده است که قایق‌های نجات در همان لحظه اول به طور کامل سوختند و به دلیل وجود آب شیرین و درجه بالای حرارت امکان سالم‌ ماندن اتاق امن در این نفتکش از بین رفته است.

مشاور ارشد اتحادیه مالکان کشتی ایران در پایان گفت: باید منتظر رمزگشایی جعبه سیاه باشیم و هم اکنون تمامی اظهارنظرها و صحبت‌ها غیرکارشناسی و تخصصی است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند